Każdy kto pasjonuje się Joomla! i na innych CMS (Wordpress, Drupal, itp.) wie, że prawdziwym plusem owych programów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz dodatkowo opracowane dla nich rozszerzenia . Jeżeli mówimy o Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponent to podstawowy, jednakże najbardziej złożony składnik CMS Joomla!. Zbiór wspomnianych pluginów dla Joomli mieści się w tysiącach. Należy pamiętać, że "community" tego CMS nieustannie wzrasta i przygotowywuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Na przykład rozszerzeniem dla CMS Joomla! jest Facebook-Twitter-Google+1 Event Booking, czy DisplayNews by BK Również Wśród tychże programów znajdziemy komponent - Accordion Menu.

Co nieco o Accordion Menu

Rozszerzenie Accordion Menu to świetny przykład na to jak w paru ruchach dostać możliwość powiększenia liczby oferowanych przez CMS zastosowań jakie przedtem nie były dostępne, albo mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Warto przypomnieć, że dodatki (a spośród nich np. Facebook-Twitter-Google+1 bądź właśnie Accordion Menu) pozwalają na zagospodarowanie portalu internetowego w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod CMS Joomla!. Takie rozwiązanie, przy zachowaniu należytej ostrożności pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością portalu w miarę bezpieczny sposób, a co istotne - bez wiedzy na temat programowania.

Procedura instalacji Accordion Menu

Wracając do rozszerzenia Accordion Menu. Jeżeli instalacja opisywanego komponentu wzbudza w Was obawę i czujecie, że może Was przeróść - uspokajamy, bez obaw:). Instalacja - co możemy przeczytać na witrynie twórcy Accordion Menu, praktycznie sprowadza się do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator, który domyślnie znajduje się w Joomla!, czyli instalacja Accordion Menu niczym nie różni się od instalacji dodatku Facebook-Twitter-Google+1 lub Event Booking, czy też DisplayNews by BK itp. Po wgraniu paczki z Accordion Menu komponent zostanie samoczynnie osadzony w panelu zarządzania.

PS. Jeżeli chcecie poznać więcej detali na temat Accordion Menu, proponujemy "zagłębić" się w home page producenta tego rozszerzenia. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Accordion Menu” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: www.google.com/search?q=Accordion Menu + Joomla

Bezpieczeństwo korzystania rozszerzenia Accordion Menu

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem pluginu Accordion Menu. W tym miejscu nadrzędną kwestią jest dbanie o jego aktualność. Bezproblemowym sposobem aktualizacji Accordion Menu będzie wykonanie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. W sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie wykonać aktualizacji poprzez panel administracyjny, to pamiętajmy, że prawie zawsze najnowszą wersję odszukamy na stronie twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Accordion Menu, Facebook-Twitter-Google+1, Event Booking bądź DisplayNews by BK rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność wtyczki, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Jak pobrać Accordion Menu

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie Accordion Menu jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odnalezienie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym wypadku Accordion Menu) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! nieustannie aktualizują oraz dodają nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Liczymy, że przekazane przez nas zalecenia na temat Accordion Menu będą dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.