Każdy kto użytkuje Joomla albo innego CMS (Wordpress, Drupal, itd.) wie, że prawdziwym plusem systemów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, a dodatkowo wykreowane dla nich rozszerzenia . Dla Joomli takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to elementarny, ale najbardziej złożony składnik do Joomli. Ilość wspomnianych pluginów dla Joomla! zawiera się w tysiącach. Należy pamiętać, że społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią bez przerwy się powiększa i przygotowywuje nowe , kreatywne rozwiązania. Na przykład rozszerzeniem dla CMS Joomla! jest ARI Image Slider Advanced Module Manager, czy JoomShopping Także Wśród tych rozszerzeń możemy wyszukać komponent - ActiveHelper LiveHelp.

Pora na kilka słów na temat ActiveHelper LiveHelp

ActiveHelper LiveHelp to dobry wzór na to jak w paru prostych zabiegach możemy zwiększyć ilość oferowanych przez CMS Joomla funkcji, które przedtem nie były dostępne, albo mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonej płaszczyźnie. Warto pamiętać, że dodatki (a wśród nich np. ARI Image Slider bądź właśnie ActiveHelper LiveHelp) pozwalają na zagospodarowanie strony WWW w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby wpływania na podstawowy kod Joomli. Takie podejście, przy zachowaniu ostrożności i uwadze pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością serwisu w miarę bezpieczny sposób, a co najważniejsze - bez znajomości zasad programowania.

Instalacja ActiveHelper LiveHelp w Joomla

Powracając do naszego komponentu. Jeżeli czujecie strach, że instalacja tego dodatku może Was przeróść - uspokajamy, bez obaw:). Implementacja - co możemy przeczytać na stronie twórcy ActiveHelper LiveHelp, sprowadza się w zasadzie do wczytania paczki instalacyjnej za sprawą zwykłego instalatora, który typowo znajduje się w CMS Joomla!, a co za tym idzie instalacja ActiveHelper LiveHelp niczym nie różni się od instalacji dodatku ARI Image Slider lub Advanced Module Manager, czy też JoomShopping itp. Po wgraniu paczki z ActiveHelper LiveHelp komponent zostanie samodzielnie osadzony w panelu zarządzania.

PS. Jeśli macie ochotę poznać więcej ciekawych szczegółów na temat ActiveHelper LiveHelp, proponujemy Wam "zagłębić" się w home page twórcy niniejszego rozszerzenia. Najprościej jest ją wyszukać bezpośrednio wpisując frazę „ActiveHelper LiveHelp” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczeństwo użytkowania rozszerzenia ActiveHelper LiveHelp

Możliwe, że zastanawiasz się nad tym czy komponent - ActiveHelper LiveHelp jest bezpieczny . Tutaj przewodnią kwestią powinno być troska o jego aktualność. Prostym sposobem aktualizacji ActiveHelper LiveHelp to wykonanie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. W przypadku, gdy nie możemy wykonać wyżej wymienionej aktualizacji poprzez panel zarządzania, to pamiętajmy, że prawie zawsze najnowszą wersję znajdziemy na stronie twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek ActiveHelper LiveHelp, ARI Image Slider, Advanced Module Manager bądź JoomShopping rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność programu, ale również aktualność...Joomli

Pobieranie ActiveHelper LiveHelp

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie ActiveHelper LiveHelp jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku ActiveHelper LiveHelp) :-) extensions.joomla.org to strefa gdzie społeczność Joomla! codziennie aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Liczymy na to, że przekazane przez nas zalecenia na temat ActiveHelper LiveHelp będą dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - napisz lub zadzwoń. Przedstawimy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację witryny? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.