Każdy kto pasjonuje się Joomla i na innych CMS (Drupal, Wordpress, itp.) wie, że prawdziwym plusem tych systemów nie jest CMS sam w sobie, a dodatkowo napisane dla nich aplikacje. Jeżeli mówimy o Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponent to kluczowy, ale najbardziej skomplikowany składnik do Joomla. Grono wspomnianych pluginów dla Joomla! mieści się w tysiącach. Należy pamiętać, że społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią nieustannie się powiększa i przygotowując nowe , kreatywne rozwiązania. Posługując się przykładem: rozszerzeniem dla CMS Joomla! jest Simple Pop-Up Jomres, czy Simple Picture Slideshow Także Wśród tych programów jesteśmy w stanie znaleźć komponent - Admin Tools.

Co nieco o Admin Tools

Rozszerzenie Admin Tools to dobry przykład na to jak w paru prostych posunięciach otrzymać możliwość zwiększenia liczby oferowanych przez CMS Joomla usług jakie przedtem nie były dostępne, bądź mieliśmy z nimi przelotną relację. Warto pamiętać, że dodatki ( wśród nich np. Simple Pop-Up bądź właśnie Admin Tools) pozwalają na wyposażenie naszej strony internetowej w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby wpływania na podstawowy kod źródłowy Joomla. Taki sposób, przy zachowaniu należytej ostrożności i uwadze pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością serwisu w miarę bezpieczny sposób, a co najistotniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Jak zainstalować Admin Tools w Joomla?

Wracając do rozszerzenia Admin Tools. Jeżeli instalacja Admin Tools wzbudza w Was obawę i czujecie, że może Was przeróść - spokojnie, bez obaw:). Instalacja - co możemy przeczytać na witrynie twórcy Admin Tools, praktycznie sprowadza się do załadowania paczki instalacyjnej za pomocą zwykłego instalatora, który typowo jest zlokalizowany w Joomla!, a co z tego wynika instalacja Admin Tools niczym nie różni się od instalacji dodatku Simple Pop-Up lub Jomres, czy też Simple Picture Slideshow itp. Po wgraniu paczki z Admin Tools rozszerzenie zostanie automatycznie osadzony w panelu zarządzania.

PS. Jeśli interesują Was szczegóły na temat Admin Tools, proponujemy Wam "zagłębić" się w witrynę producenta niniejszego rozwiązania. Najłatwiej jest ją wyszukać bezpośrednio wpisując frazę „Admin Tools” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: www.google.com/search?q=Admin Tools + Joomla

Bezpieczne użytkowanie Admin Tools

Możliwe, że zastanawiasz się nad bezpieczeństwem aplikacji Admin Tools. Tutaj istotną kwestią zdaje się być zadbanie o jego aktualność. Najprostszym sposobem na aktualizację Admin Tools to wykonanie "update" z poziomu panelu adm. CMS. W sytuacji, gdy nie możemy przeprowadzić w/w aktualizacji poprzez panel administracyjny, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję odnajdziemy na stronie dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek Admin Tools, Simple Pop-Up, Jomres bądź Simple Picture Slideshow receptą na bezpieczeństwo jest aktualność programu, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Skąd bezpiecznie pobrać Admin Tools

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego komponentu jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności znalezienie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym wypadku Admin Tools) :-) extensions.joomla.org to miejsce gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! codziennie aktualizują i publikują nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy na to, że powyższe zalecenia na temat Admin Tools będą dla Was przydatne. Jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - skontaktuj się z naszą firmą. Przedstawimy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Masz problem z konfiguracją lub instalacją strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.