Ten kto skupia się na Joomla! oraz na innych CMS (Drupal, Wordpress, itd.) wie, iż rzeczywistym plusem takich programów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, a specjalnie wykreowane dla nich aplikacje. Jeżeli chodzi o Joomlę takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to bazowe, ale przy tym najbardziej złożone ogniwa Joomli. Ilość wspomnianych rozszerzeń dla CMS Joomla! zawiera się w tysiącach. Należy pamiętać, iż grupa społeczna tego Systemu Zarządzania Treścią bez przerwy poszerza się i opracowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Posługując się przykładem: rozszerzeniem dla CMS Joomla! jest Articles Anywhere Simple Image Gallery, czy Page Peel Banner Także Wśród tych pluginów jesteśmy w stanie wyszukać komponent - Admin Tools Professional.

Parę słów o Admin Tools Professional

Rozszerzenie Admin Tools Professional jest prostym przykładem na to jak w paru prostych krokach możemy zwiększyć ilość oferowanych przez CMS Joomla usług, które dotychczas nie były dostępne, lub mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Warto pamiętać, że dodatki ( spośród nich np. Articles Anywhere bądź właśnie Admin Tools Professional) pozwalają na zagospodarowanie naszej portalu w powyższe funkcje i treści bez potrzeby wpływania na podstawowy kod źródłowy Joomli. Takie rozwiązanie, przy zachowaniu ostrożności i uwadze pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności serwisu w miarę bezpieczny sposób, a co najistotniejsze - bez wiedzy dotyczącej programowania.

Sposób instalacji Admin Tools Professional

Jeżeli instalacja opisywanego komponentu wzbudza w Was obawę i czujecie, że może Was przeróść - uspokajamy, bez obaw:). Implementacja - co przeczytamy w dokumentacji Admin Tools Professional, sprowadza się w zasadzie do załadowania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator, który domyślnie jest zlokalizowany w Joomla!, a co z tego wynika instalacja Admin Tools Professional niczym nie różni się od instalacji dodatku Articles Anywhere lub Simple Image Gallery, czy też Page Peel Banner itp. Po wgraniu paczki z Admin Tools Professional komponent zostanie samoistnie dodany do panelu zarządzania Joomla!.

PS. Jeśli jesteście ciekawi na temat Admin Tools Professional, proponujemy Wam "zagłębić" się w stronę dewelopera tego rozszerzenia. Najłatwiej jest ją wyszukać wpisując frazę „Admin Tools Professional” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczeństwo korzystania komponentu Admin Tools Professional

Możliwe, iż zastanawiasz się nad bezpieczeństwem aplikacji Admin Tools Professional. Tutaj przewodnią sprawą powinno być zadbanie o jego aktualność. Łatwym sposobem aktualizacji Admin Tools Professional to wykonanie "update" z poziomu panelu adm. CMS. W sytuacji, gdy nie możemy wykonać aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najnowszą wersję odnajdziemy na stronie autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek Admin Tools Professional, Articles Anywhere, Simple Image Gallery bądź Page Peel Banner receptą na bezpieczeństwo jest aktualność aplikacji, ale również aktualność...Joomli

Skąd pobrać Admin Tools Professional

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego komponentu jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie znalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Admin Tools Professional) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! codziennie aktualizują oraz publikują nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby instrukcje zawarte w tym artykule były dla Ciebie przydatne. Jeśli mimo to potrzebujesz pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z konfiguracją lub instalacją strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.