Każdy kto posiada CMS Joomla! albo innego CMS (Drupal, Wordpress, etc.) wie, iż realnym plusem tych systemów nie jest CMS sam w sobie, a specjalnie przygotowane dla nich programy . Jeżeli chodzi o Joomlę takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to elementarny, ale najbardziej skomplikowany składnik Joomli. Liczba wspomnianych pluginów dla Joomli mieści się w tysiącach. Warto mieć na uwadze, iż grupa społeczna tego Systemu Zarządzania Treścią ciągle wzrasta i opracowując nowe i kreatywne rozwiązania. Przykładowym komponentem dla Joomla jest OS Services Booking RSForm! Pro, czy RealEstateManager Również Wśród tychże dodatków znajdziemy komponent - AdminExile.

Kilka słów na temat AdminExile

Rozszerzenie AdminExile jest ciekawym przykładem na to jak w kilku posunięciach dostać możliwość zwiększenia ilości oferowanych przez CMS zastosowań, które przedtem nie do końca były dostępne, bądź mieliśmy z nimi styczność w okrojonej płaszczyźnie. Warto mieć na uwadze, że dodatki ( wśród nich np. OS Services Booking bądź właśnie AdminExile) pozwalają na urządzenie strony internetowej w powyższe funkcje i treści bez potrzeby wpływania na podstawowy kod źródłowy Joomli. Takie podejście, przy zachowaniu należytej ostrożności pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności portalu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co istotne - bez wiedzy na temat programowania.

W jaki sposób zaimplementować AdminExile w Joomla?

Jeżeli czujecie obawę, że instalacja tego komponentu może Was przeróść - spokojnie, bez obaw:). Implementacja - co możemy przeczytać w dokumentacji AdminExile, co do zasady sprowadza się do załadowania paczki instalacyjnej poprzez standardowy instalator, który znajduje się w Joomla!, czyli instalacja AdminExile niczym nie różni się od instalacji dodatku OS Services Booking lub RSForm! Pro, czy też RealEstateManager itp. Po wgraniu paczki z AdminExile rozszerzenie zostanie automatycznie osadzony w panelu zarządzania.

PS. Jeżeli macie ochotę poznać więcej szczegółów na temat AdminExile, proponujemy Wam "zagłębić" się w witrynę autora tego rozwiązania. Najprościej jest ją wyszukać bezpośrednio wpisując frazę „AdminExile” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: www.google.com/search?q=AdminExile + Joomla

Bezpieczne korzystanie rozszerzenia AdminExile

Możliwe, iż zastanawiasz się czy komponent - AdminExile jest bezpieczny . Tutaj istotną sprawą zdaje się być troska o jego aktualność. Bezproblemowym sposobem aktualizacji AdminExile to wykonanie "update" z poziomu panelu adm. CMS. W przypadku, gdy nie możemy przeprowadzić wyżej wymienionej aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najnowszą wersję odnajdziemy na stronie twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie AdminExile, OS Services Booking, RSForm! Pro bądź RealEstateManager rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, ale również aktualność...Joomli

Jak ściągnąć AdminExile

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym sposobem na pobranie AdminExile jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku AdminExile) :-) extensions.joomla.org to miejsce, w którym community Joomla! bez ustanku aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby instrukcje zawarte w tej publikacji były dla Was przydatne. Jeżeli mimo to potrzebujesz pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Masz problemy z konfiguracją lub instalacją witryny? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.