Ten kto skupia się na Joomla! i na innych CMS (Drupal, Wordpress, itd.) wie, iż rzeczywistą cechą dodatnią owych systemów nie jest CMS sam w sobie, lecz specjalnie stworzone dla nich dodatki . Jeżeli chodzi o Joomlę takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to zasadnicze, ale najbardziej złożone składniki Joomli. Ilość wspomnianych dodatków dla Joomli mieści się w tysiącach. Warto mieć na uwadze, iż społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią nieustannie rośnie i przygotowywuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, komponentem dla CMS Joomla! jest RSGallery2 Jomres, czy ZOO Również Wśród tychże wtyczek znajdziemy komponent - AdsManager.

Trochę słów w temacie AdsManager

AdsManager jest ciekawym przykładem na to jak w paru zabiegach możemy wpłynąć na grono oferowanych przez CMS Joomla funkcji jakie dotychczas nie do końca były dostępne, bądź mieliśmy z nimi przelotną relację. Warto mieć na uwadze, że dodatki (a spośród nich np. RSGallery2 bądź właśnie AdsManager) pozwalają na wyposażenie naszej witryny w powyższe funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod Joomli. Takie rozwiązanie, przy zachowaniu należytej ostrożności pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego serwisu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co najistotniejsze - bez wiedzy dotyczącej programowania.

Procedura instalacji AdsManager

Jeżeli w jakiś sposób obawiacie się, że instalacja pluginu Was przerośnie - "relax", nie ma obaw:). Instalacja - co możemy przeczytać na witrynie twórcy AdsManager, sprowadza się w zasadzie do załadowania paczki instalacyjnej za pomocą standardowego instalatora, który typowo ma lokalizację w CMS Joomla!, a więc instalacja AdsManager niczym nie różni się od instalacji dodatku RSGallery2 lub Jomres, czy też ZOO itp. Po wgraniu paczki z AdsManager komponent zostanie samoistnie dodany do naszego panelu zarządzania Joomla!.

PS. Jeśli jesteście ciekawi na temat AdsManager, proponujemy "zagłębić" się w stronę dewelopera tego rozszerzenia. Najprościej na nią trafić bezpośrednio wpisując frazę „AdsManager” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczeństwo użytkowania komponentu AdsManager

Możliwe, iż zastanawiasz się nad bezpieczeństwem aplikacji AdsManager. Tutaj nadrzędną sprawą powinno być zadbanie o jego aktualność. Najprostszym sposobem aktualizacji AdsManager to wykonanie "update" z poziomu panelu adm. CMS. Jeśli z jakichś względów nie możemy wykonać aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to pamiętajmy, że prawie zawsze najnowszą wersję odszukamy na stronie autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie AdsManager, RSGallery2, Jomres bądź ZOO rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność rozszerzenia, ale również aktualność...CMS Joomla!

Z jakiej strony ściągnąć AdsManager

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego dodatku jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku AdsManager) :-) extensions.joomla.org jest miejscem, w którym community Joomli bez ustanku aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Mamy nadzieję, że powyższe zalecenia na temat AdsManager będą dla Ciebie przydatne. Jeśli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.