Każdy kto użytkuje Joomla! albo innego CMS (Wordpress, Drupal, itd.) wie, że rzeczywistą mocną stroną programów nie jest CMS sam w sobie, lecz dodatkowo opracowane dla nich rozszerzenia. Jeżeli mówimy o Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to kluczowy, ale najbardziej złożony składnik Joomla. Liczba wspomnianych pluginów dla Joomli zawiera się w tysiącach. Warto pamiętać, że grupa społeczna tego Systemu Zarządzania Treścią stale poszerza się i opracowuje nowe i kreatywne rozwiązania. Przykładowym komponentem dla Joomla jest Payment Form sigplus, czy DisplayNews by BK Także Wśród owych wtyczek odnajdziemy komponent - Advanced Module Manager.

Parę zdań o Advanced Module Manager

Advanced Module Manager jest ciekawym przykładem na to jak w paru prostych działaniach otrzymać możliwość zwiększenia liczby oferowanych przez CMS zastosowań jakie przedtem nie były dostępne, albo mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonym zakresie. Warto pamiętać, że dodatki (a wśród nich np. Payment Form bądź właśnie Advanced Module Manager) pozwalają na wyposażenie witryny w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod źródłowy Joomla. Taki sposób, przy zachowaniu należytej ostrożności pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności serwisu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co najważniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Procedura instalacji Advanced Module Manager

Wracając do Advanced Module Manager. Jeżeli instalacja opisywanego komponentu wzbudza w Was obawę i czujecie, że może Was przeróść - "relax", nie ma obaw:). Implementacja - co możemy przeczytać w dokumentacji Advanced Module Manager, sprowadza się w zasadzie do wczytania paczki instalacyjnej za sprawą zwykłego instalatora, który domyślnie ma lokalizację w Joomla!, czyli instalacja Advanced Module Manager niczym nie różni się od instalacji dodatku Payment Form lub sigplus, czy też DisplayNews by BK itp. Po instalacji paczki z Advanced Module Manager rozszerzenie zostanie samoistnie załadowany do panelu zarządzania Joomla!.

PS. Jeżeli chcecie poznać więcej detali na temat Advanced Module Manager, proponujemy "zagłębić" się w stronę autora tego rozszerzenia. Najprościej jest ją znaleźć wpisując frazę „Advanced Module Manager” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczne stosowanie rozszerzenia Advanced Module Manager

Możliwe, że zastanawiasz się nad tym czy komponent dla Joomla! - Advanced Module Manager jest bezpieczny . W tym miejscu istotną kwestią powinno być zadbanie o jego aktualność. Bezproblemowym sposobem aktualizacji Advanced Module Manager to przeprowadzenie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. Jeżeli z jakichś względów nie możemy przeprowadzić w/w aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję odnajdziemy na stronie autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Advanced Module Manager, Payment Form, sigplus bądź DisplayNews by BK receptą na bezpieczeństwo jest aktualność rozszerzenia, ale również aktualność...CMS Joomla!

Jak ściągnąć Advanced Module Manager

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie Advanced Module Manager jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Advanced Module Manager) :-) extensions.joomla.org to strefa gdzie społeczeństwo Joomla! bez przerwy aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy, że powyższe sugestie na temat Advanced Module Manager będą dla Ciebie przydatne. Jeżeli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie „czarną magią” - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.