Ten kto użytkuje Joomla albo innego CMS (Drupal, Wordpress, itp.) wie, że realną zaletą owych programów nie jest CMS sam w sobie, a specjalnie napisane dla nich dodatki . Jeżeli chodzi o CMS Joomla! takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to kluczowy, ale najbardziej zaawansowany składnik do CMS Joomla!. Grono wspomnianych dodatków dla CMS Joomla! zawiera się w tysiącach. Warto pamiętać, że wspólnota tego Systemu Zarządzania Treścią bez przerwy wzrasta i opracowuje nowe i kreatywne rozwiązania. Dla przykładu, rozszerzeniem dla CMS Joomla! jest Title Manager Phoca Gallery, czy Slideshow CK Również Wśród tych rozszerzeń odnajdziemy komponent - Aimy Sitemap.

Kilka słów w temacie Aimy Sitemap

Aimy Sitemap to dobry przykład na to jak w niewielu działaniach dostać możliwość zwiększenia liczby oferowanych przez CMS Joomla usług, które przedtem nie do końca były dostępne, albo mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Warto przypomnieć, że dodatki (a spośród nich np. Title Manager bądź właśnie Aimy Sitemap) pozwalają na urządzenie naszej strony WWW w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod źródłowy CMS Joomla!. Takie podejście, przy zachowaniu ostrożności pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności naszego serwisu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co najistotniejsze - bez wiedzy na temat programowania.

Jak zaimplementować Aimy Sitemap do CMS Joomla?

Powracając do Aimy Sitemap. Jeżeli w jakiś sposób obawiacie się, że instalacja opisywanego rozszerzenia może Was przeróść - wyluzujcie, nie ma się czego obawiać:). Implementacja - co możemy przeczytać na witrynie twórcy Aimy Sitemap, praktycznie sprowadza się do wczytania paczki instalacyjnej poprzez standardowy instalator, który normalnie jest zlokalizowany w Joomla!, a co za tym idzie instalacja Aimy Sitemap niczym nie różni się od instalacji dodatku Title Manager lub Phoca Gallery, czy też Slideshow CK itp. Po wgraniu paczki z komponentem Aimy Sitemap rozszerzenie zostanie samodzielnie osadzony w panelu zarządzania.

PS jeżeli jesteście ciekawi na temat Aimy Sitemap, proponujemy "zagłębić" się w home page dewelopera niniejszego rozszerzenia. Najłatwiej na nią trafić wpisując frazę „Aimy Sitemap” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: www.google.com/search?q=Aimy Sitemap + Joomla

Bezpieczeństwo korzystania komponentu Aimy Sitemap

Możliwe, że zastanawiasz się nad bezpieczeństwem pluginu Aimy Sitemap. W tym miejscu nadrzędną sprawą powinno być troska o jego aktualność. Bezproblemowym sposobem na aktualizację Aimy Sitemap będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu adm. CMS. Jeśli nie jesteśmy w stanie przeprowadzić aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najnowszą wersję odszukamy na stronie dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek Aimy Sitemap, Title Manager, Phoca Gallery bądź Slideshow CK rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, a przy tym również aktualność...Joomli

Z jakiej strony pobrać Aimy Sitemap

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego rozszerzenia jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności odszukanie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku Aimy Sitemap) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! codziennie aktualizują oraz dodają nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Mamy nadzieję, że powyższe instrukcje na temat Aimy Sitemap będą dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie „czarną magią” - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Masz problem z konfiguracją lub instalacją strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.