Ten kto interesuje się Joomla albo na innych CMS (Drupal, Wordpress, itd.) wie, że realną siłą owych systemów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz dodatkowo napisane dla nich programy . Jeżeli chodzi o Joomlę takimi rozszerzeniami są Komponenty (po ang. components). Komponent to elementarny, ale najbardziej zaawansowany składnik do CMS Joomla!. Grono wspomnianych dodatków dla Joomli mieści się w tysiącach. Warto mieć w pamięci, że "community" tego Systemu Zarządzania Treścią nieustannie rośnie i pisze nowe i kreatywne rozwiązania. Posługując się przykładem: komponentem dla Joomla jest GMapFP : Google Map Ignite Gallery, czy JSN PowerAdmin Także Wśród tychże programów znajdziemy komponent - Ajax Contact.

Co nieco o Ajax Contact

Ajax Contact jest interesującym przykładem na to jak w paru ruchach otrzymać możliwość powiększenia liczby oferowanych przez CMS usług, które przedtem nie były dostępne, albo mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Warto pamiętać, że dodatki (a spośród nich np. GMapFP : Google Map bądź właśnie Ajax Contact) pozwalają na zagospodarowanie portalu internetowego w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod źródłowy CMS Joomla!. Taki sposób, przy zachowaniu ostrożności i uwadze pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności naszego serwisu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co najistotniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

W jaki sposób zaimplementować Ajax Contact w Joomli?

Wracając do naszego komponentu. Jeżeli instalacja Ajax Contact wzbudza w Was strach i czujecie, że może Was przeróść - uspokajamy, nie ma obaw:). Implementacja - co przeczytamy w dokumentacji Ajax Contact, sprowadza się w zasadzie do załadowania paczki instalacyjnej za pomocą zwykłego instalatora, który modelowo znajduje się w CMS Joomla!, a co z tego wynika instalacja Ajax Contact niczym nie różni się od instalacji dodatku GMapFP : Google Map lub Ignite Gallery, czy też JSN PowerAdmin itp. Po instalacji paczki z rozszerzeniem Ajax Contact komponent zostanie samoistnie załadowany do naszego panelu zarządzania Joomla!.

PS jeżeli jesteście zainteresowani na temat Ajax Contact, proponujemy "zagłębić" się w stronę twórcy tego rozszerzenia. Najłatwiej jest ją wyszukać bezpośrednio wpisując frazę „Ajax Contact” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczne używanie rozszerzenia Ajax Contact

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem aplikacji Ajax Contact. W tym miejscu istotną sprawą powinno być zadbanie o jego aktualność. Najprostszym sposobem aktualizacji Ajax Contact będzie wykonanie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. W przypadku, gdy nie możemy wykonać aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najnowszą wersję znajdziemy na stronie producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Ajax Contact, GMapFP : Google Map, Ignite Gallery bądź JSN PowerAdmin rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność rozszerzenia, ale również aktualność...Joomli

Jak ściągnąć Ajax Contact

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie Ajax Contact jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i odszukanie interesującego nas dodatku (czyli w tym wypadku Ajax Contact) :-) Strona extensions.joomla.org to obszar gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! bez ustanku aktualizują oraz zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy, że powyższe wskazówki na temat Ajax Contact będą dla Ciebie przydatne. Jeśli jednak chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Masz problem z konfiguracją lub instalacją witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.