Każdy kto zajmuje się CMS Joomla! czy na innych CMS (Drupal, Wordpress, itp.) wie, że realnym plusem takich programów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz specjalnie przygotowane dla nich aplikacje. Dla CMS Joomla! takimi rozszerzeniami są Komponenty (po ang. components). Komponent to elementarny, ale najbardziej zaawansowany składnik do CMS Joomla!. Ilość wspomnianych dodatków dla Joomla! zawiera się w tysiącach. Warto mieć na uwadze, że grupa społeczna tego CMS nieustannie poszerza się i przygotowywuje nowe , kreatywne rozwiązania. Przykładowym komponentem dla CMS Joomla! jest Sliders JSitemap, czy IProperty Real Estate Również Wśród owych wtyczek znajdziemy komponent - ALFContact.

Co nieco o ALFContact

ALFContact to dobry przykład na to jak w kilku prostych posunięciach możemy powiększyć grono oferowanych przez CMS Joomla zastosowań jakie dotąd nie do końca były dostępne, bądź mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonym zakresie. Warto przypomnieć, że dodatki (a spośród nich np. Sliders bądź właśnie ALFContact) pozwalają na wyposażenie portalu internetowego w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby wpływania na podstawowy kod CMS Joomla!. Takie rozwiązanie, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności naszego portalu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co najważniejsze - bez znajomości zasad programowania.

Implementacja ALFContact w Joomla

Powracając do naszego komponentu. Jeżeli macie obawę, że instalacja dodatku może Was przeróść - "relax", nie ma obaw:). Instalacja - co możemy przeczytać w dokumentacji ALFContact, sprowadza się co do zasady do wczytania paczki instalacyjnej za sprawą zwykłego instalatora, który modelowo jest zlokalizowany w Joomla!, a co za tym idzie instalacja ALFContact niczym nie różni się od instalacji dodatku Sliders lub JSitemap, czy też IProperty Real Estate itp. Po instalacji paczki z rozszerzeniem ALFContact komponent zostanie samoczynnie osadzony w panelu zarządzania.

PS jeśli chcecie poznać więcej szczegółów na temat ALFContact, proponujemy "zagłębić" się w home page dewelopera niniejszego rozwiązania. Najprościej na nią trafić bezpośrednio wpisując frazę „ALFContact” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: www.google.com/search?q=ALFContact + Joomla

Bezpieczne korzystanie komponentu ALFContact

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem aplikacji ALFContact. Tutaj nadrzędną kwestią zdaje się być troska o jego aktualność. Najprostszym sposobem aktualizacji ALFContact to wykonanie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. W sytuacji, gdy nie możemy wykonać w/w aktualizacji poprzez panel administracyjny, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najnowszą wersję odszukamy na stronie autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek ALFContact, Sliders, JSitemap bądź IProperty Real Estate receptą na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, ale również aktualność...Joomli

Z jakiej strony pobrać ALFContact

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie ALFContact jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku ALFContact) :-) extensions.joomla.org jest miejscem, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! codziennie aktualizują i publikują nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Mamy nadzieję, że przekazane przez nas sugestie na temat ALFContact będą dla Was przydatne. Jeżeli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie „czarną magią” - skontaktuj się z nami. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.