Ten kto wykorzystuje Joomla albo innego CMS (Drupal, Wordpress, etc.) wie, iż największą siłą tych programów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz dodatkowo opracowane dla nich programy . Jeżeli chodzi o CMS Joomla! takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponenty to podstawowe, i najbardziej złożone segmenty Joomla. Grono wspomnianych pluginów dla Joomli mieści się w tysiącach. Należy mieć w pamięci, iż społeczność tego CMS systematycznie rośnie i wymyśla nowe i kreatywne rozwiązania. Przykładowym komponentem dla Joomla jest Phoca Favicon JCH Optimize, czy ampz Również Wśród owych wtyczek jesteśmy w stanie znaleźć komponent - All Video Share.

Trochę słów na temat All Video Share

Rozszerzenie All Video Share jest świetnym przykładem na to jak w paru działaniach otrzymać możliwość zwiększenia liczby oferowanych przez CMS usług jakie przedtem nie do końca były dostępne, bądź mieliśmy z nimi kontakt w okrojonej płaszczyźnie. Warto przypomnieć, że dodatki (a wśród nich np. Phoca Favicon bądź właśnie All Video Share) pozwalają na zagospodarowanie strony internetowej w powyższe funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod Joomla. Taki sposób, przy zachowaniu ostrożności pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością portalu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co najważniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Procedura instalacji All Video Share

Powracając do rozszerzenia All Video Share. Jeżeli instalacja All Video Share wzbudza w Was strach i czujecie, że może Was przeróść - wyluzujcie, nie ma się czego obawiać:). Instalacja - co przeczytamy w dokumentacji All Video Share, sprowadza się co do zasady do wczytania paczki instalacyjnej poprzez standardowy instalator, który ma lokalizację w CMS Joomla!, a co z tego wynika instalacja All Video Share niczym nie różni się od instalacji dodatku Phoca Favicon lub JCH Optimize, czy też ampz itp. Po wgraniu paczki z rozszerzeniem All Video Share komponent zostanie samoistnie załadowany do panelu zarządzania Joomla!.

PS. Jeśli macie ochotę poznać więcej detali na temat All Video Share, proponujemy "zagłębić" się w witrynę producenta niniejszego rozwiązania. Najprościej jest ją znaleźć wpisując frazę „All Video Share” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczeństwo korzystania rozszerzenia All Video Share

Możliwe, iż zastanawiasz się nad bezpieczeństwem All Video Share. W tym miejscu przewodnią sprawą powinno być troska o jego aktualność. Bezproblemowym sposobem aktualizacji All Video Share będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. Jeśli z jakichś względów nie jesteśmy w stanie wykonać aktualizacji poprzez panel administracyjny, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję odszukamy na stronie dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie All Video Share, Phoca Favicon, JCH Optimize bądź ampz receptą na bezpieczeństwo jest aktualność aplikacji, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Pobieranie All Video Share

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego dodatku jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku All Video Share) :-) Strona extensions.joomla.org to strefa gdzie społeczeństwo Joomla! codziennie aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Liczymy, że powyższe porady na temat All Video Share będą dla Ciebie przydatne. Jeśli jednak chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie „czarną magią” - skontaktuj się z naszą agencją interaktywną. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Masz problemy z instalacją lub konfiguracją strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.