Każdy kto posiada CMS Joomla! albo innego CMS (Wordpress, Drupal, itp.) wie, iż rzeczywistą potęgą owych programów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz dodatkowo utworzone dla nich aplikacje. Jeżeli mówimy o CMS Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to podstawowe, jednakowoż najbardziej skomplikowane segmenty Joomli. Zbiór wspomnianych pluginów dla Joomli zawiera się w tysiącach. Należy mieć w pamięci, iż grupa społeczna tego Systemu Zarządzania Treścią systematycznie rośnie i opracowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, rozszerzeniem dla Joomla jest JSN UniForm PRO DPCalendar Lite, czy My Maps location Także Wśród tych pluginów odnajdziemy komponent - All Weblinks.

Trochę słów o All Weblinks

All Weblinks jest prostym przykładem na to jak w paru prostych krokach możemy wpłynąć na grono oferowanych przez CMS Joomla zastosowań, które dotychczas nie do końca były dostępne, lub mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonej płaszczyźnie. Warto mieć na uwadze, że dodatki ( wśród nich np. JSN UniForm PRO bądź właśnie All Weblinks) pozwalają na wyposażenie portalu internetowego w powyższe funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod Joomli. Takie rozwiązanie, przy zachowaniu należytej ostrożności i uwadze pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością portalu w miarę bezpieczny sposób, a co istotne - bez wiedzy na temat programowania.

Jak zainstalować All Weblinks w Joomla?

Powracając do All Weblinks. Jeżeli instalacja All Weblinks wzbudza w Was strach i czujecie, że może Was przeróść - uspokajamy, nie ma się czego obawiać:). Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy All Weblinks, sprowadza się co do zasady do wczytania paczki instalacyjnej za pomocą standardowego instalatora, który modelowo ma lokalizację w Joomla!, a co za tym idzie instalacja All Weblinks niczym nie różni się od instalacji dodatku JSN UniForm PRO lub DPCalendar Lite, czy też My Maps location itp. Po wgraniu paczki z All Weblinks rozszerzenie zostanie samodzielnie załadowany do panelu zarządzania Joomla!.

PS jeżeli macie ochotę poznać więcej ciekawych detali na temat All Weblinks, proponujemy Wam "zagłębić" się w home page producenta niniejszego rozwiązania. Najprościej jest ją znaleźć wpisując frazę „All Weblinks” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczeństwo używania komponentu All Weblinks

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się czy komponent - All Weblinks jest bezpieczny . W tym miejscu istotną kwestią zdaje się być dbanie o jego aktualność. Łatwym sposobem aktualizacji All Weblinks to wykonanie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. W przypadku, gdy nie możemy wykonać aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to pamiętajmy, że prawie zawsze najnowszą wersję znajdziemy na stronie twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie All Weblinks, JSN UniForm PRO, DPCalendar Lite bądź My Maps location receptą na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Skąd pobrać All Weblinks

Bezpiecznym i chyba najprostszym sposobem na pobranie każdego rozszerzenia jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i odszukanie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku All Weblinks) :-) extensions.joomla.org jest miejscem, w którym społeczeństwo Joomla! bez ustanku aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby rady zawarte w tym artykule były dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - napisz lub zadzwoń. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Masz problemy z instalacją lub konfiguracją witryny? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.