Ten kto skupia się na Joomla! lub na innych CMS (Drupal, Wordpress, itp.) wie, iż rzeczywistym plusem systemów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, a specjalnie dedykowane dla nich programy . Jeżeli mówimy o CMS Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to kluczowy, jednakowoż najbardziej złożony składnik Joomla. Grono wspomnianych dodatków dla CMS Joomla! mieści się w tysiącach. Warto mieć w pamięci, iż społeczność tego CMS systematycznie się powiększa i opracowuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Na przykład rozszerzeniem dla Joomla jest JSN UniForm PRO Breezing Forms, czy ampz Również Wśród tychże rozszerzeń jesteśmy w stanie wyszukać komponent - AllVideos.

Co nieco o AllVideos

Rozszerzenie AllVideos jest dobrym przykładem na to jak w kilku zabiegach otrzymać możliwość powiększenia liczby oferowanych przez CMS Joomla zastosowań jakie dotąd nie do końca były dostępne, albo mieliśmy z nimi kontakt w okrojonym zakresie. Warto pamiętać, że dodatki (a spośród nich np. JSN UniForm PRO bądź właśnie AllVideos) pozwalają na zagospodarowanie strony internetowej w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod źródłowy Joomla. Takie podejście, przy zachowaniu ostrożności pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego portalu w miarę bezpieczny sposób, a co najistotniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Instalacja AllVideos w Joomli

Jeżeli czujecie strach, że instalacja dodatku może Was przeróść - spokojnie, nie ma obaw:). Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy AllVideos, sprowadza się w zasadzie do wczytania paczki instalacyjnej za pomocą zwykłego instalatora, który ma lokalizację w Joomla!, a więc instalacja AllVideos niczym nie różni się od instalacji dodatku JSN UniForm PRO lub Breezing Forms, czy też ampz itp. Po wgraniu paczki z AllVideos komponent zostanie automatycznie osadzony w naszym panelu zarządzania.

PS. Jeżeli macie ochotę poznać więcej ciekawych detali na temat AllVideos, proponujemy "zagłębić" się w witrynę twórcy niniejszego rozszerzenia. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „AllVideos” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczne stosowanie komponentu AllVideos

Możliwe, iż zastanawiasz się nad bezpieczeństwem rozszerzenia AllVideos. Tutaj ważną kwestią zdaje się być dbanie o jego aktualność. Bezproblemowym sposobem aktualizacji AllVideos będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. W sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie wykonać aktualizacji poprzez panel zarządzania, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję znajdziemy na stronie twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek AllVideos, JSN UniForm PRO, Breezing Forms bądź ampz receptą na bezpieczeństwo jest aktualność aplikacji, ale również aktualność...CMS Joomla!

Pobieranie AllVideos

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie AllVideos jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odszukanie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym wypadku AllVideos) :-) extensions.joomla.org to strefa gdzie społeczność Joomla! bez ustanku aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby informacje na temat AllVideos były dla Was przydatne. Jeżeli mimo to potrzebujesz pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Masz problemy z instalacją lub konfiguracją witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.