Ten kto pasjonuje się Joomla! oraz na innych CMS (Drupal, Wordpress, itp.) wie, że rzeczywistym plusem takich programów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz specjalnie napisane dla nich programy . Jeżeli chodzi o CMS Joomla! takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to elementarne, jednakowoż najbardziej złożone składowe Joomla. Grono wspomnianych rozszerzeń dla Joomli mieści się w tysiącach. Warto mieć na uwadze, że grupa społeczna tego CMS bez przerwy się powiększa i opracowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem dla CMS Joomla! jest Cache Cleaner Advanced Module Manager, czy Cherry Picker for Virtuemart Również Wśród owych pluginów odnajdziemy komponent - AntiCopy.

Nieco słów na temat AntiCopy

AntiCopy to idealny wzór na to jak w niewielu posunięciach jesteśmy w stanie powiększyć liczbę oferowanych przez CMS usług jakie przedtem nie były dostępne, albo mieliśmy z nimi przelotną relację. Warto mieć na uwadze, że dodatki (a spośród nich np. Cache Cleaner bądź właśnie AntiCopy) pozwalają na urządzenie portalu w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod źródłowy Joomla. Takie rozwiązanie, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności portalu w miarę bezpieczny sposób, a co istotne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Procedura instalacji AntiCopy

Powracając do rozszerzenia AntiCopy. Jeżeli instalacja opisywanego komponentu wzbudza w Was obawę i czujecie, że Was przerasta - spokojnie, nie ma się czego obawiać:). Implementacja - co przeczytamy na witrynie twórcy AntiCopy, praktycznie sprowadza się do załadowania paczki instalacyjnej poprzez standardowy instalator, który modelowo jest zlokalizowany w CMS Joomla!, a co z tego wynika instalacja AntiCopy niczym nie różni się od instalacji dodatku Cache Cleaner lub Advanced Module Manager, czy też Cherry Picker for Virtuemart itp. Po instalacji paczki z AntiCopy komponent zostanie samodzielnie osadzony w naszym panelu zarządzania.

PS. Jeśli jesteście ciekawi na temat AntiCopy, proponujemy Wam "zagłębić" się w home page twórcy niniejszego rozszerzenia. Najprościej jest ją wyszukać wpisując frazę „AntiCopy” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: www.google.com/search?q=AntiCopy + Joomla

Bezpieczne użytkowanie komponentu AntiCopy

Możliwe, że zastanawiasz się nad bezpieczeństwem pluginu AntiCopy. Tutaj nadrzędną kwestią powinno być zadbanie o jego aktualność. Bezproblemowym sposobem na aktualizację AntiCopy to przeprowadzenie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. Jeśli z jakichś względów nie jesteśmy w stanie wykonać aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najnowszą wersję znajdziemy na stronie twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie AntiCopy, Cache Cleaner, Advanced Module Manager bądź Cherry Picker for Virtuemart rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, a przy tym również aktualność...Joomli

Skąd bezpiecznie ściągnąć AntiCopy

Najbezpieczniejszym i najprostszym rozwiązaniem na pobranie każdego komponentu jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku AntiCopy) :-) extensions.joomla.org jest miejscem, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! nieustannie aktualizują i zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy, że przekazane przez nas informacje na temat AntiCopy będą dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.