Ten kto użytkuje Joomla! albo innego CMS (Wordpress, Drupal, itd.) wie, że rzeczywistym plusem takich systemów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz specjalnie stworzone dla nich programy . Dla Joomli takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to elementarny, ale najbardziej skomplikowany składnik CMS Joomla!. Liczba wspomnianych rozszerzeń dla Joomli zawiera się w tysiącach. Warto pamiętać, że "community" tego CMS bez przerwy wzrasta i przygotowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, komponentem dla CMS Joomla! jest News Show Pro GK4 K2, czy Admin Tools Professional Również Wśród tychże wtyczek odnajdziemy komponent - ARI Ext Menu.

Co nieco o ARI Ext Menu

ARI Ext Menu to idealny przykład na to jak w niewielu prostych działaniach dostać możliwość zwiększenia liczby oferowanych przez CMS funkcji jakie przedtem nie do końca były dostępne, bądź mieliśmy z nimi przelotną relację. Warto mieć na uwadze, że dodatki (a wśród nich np. News Show Pro GK4 bądź właśnie ARI Ext Menu) pozwalają na zagospodarowanie witryny internetowej w powyższe funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod źródłowy CMS Joomla!. Takie podejście, przy zachowaniu należytej ostrożności pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego serwisu w miarę bezpieczny sposób, a co najistotniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Jak zainstalować ARI Ext Menu do CMS Joomla?

Jeżeli w jakiś sposób obawiacie się, że instalacja dodatku Was przerośnie - "relax", nie ma się czego obawiać:). Instalacja - co przeczytamy na stronie twórcy ARI Ext Menu, co do zasady sprowadza się do wczytania paczki instalacyjnej za pomocą standardowego instalatora, który modelowo znajduje się w Joomla!, a co za tym idzie instalacja ARI Ext Menu niczym nie różni się od instalacji dodatku News Show Pro GK4 lub K2, czy też Admin Tools Professional itp. Po instalacji paczki z komponentem ARI Ext Menu komponent zostanie samoistnie osadzony w panelu zarządzania.

PS jeśli ciekawią Was szczegóły na temat ARI Ext Menu, proponujemy Wam "zagłębić" się w witrynę producenta niniejszego rozszerzenia. Najłatwiej jest ją wyszukać bezpośrednio wpisując frazę „ARI Ext Menu” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczeństwo używania ARI Ext Menu

Możliwe, że zastanawiasz się nad bezpieczeństwem aplikacji ARI Ext Menu. W tym miejscu nadrzędną sprawą powinno być zadbanie o jego aktualność. Łatwym sposobem aktualizacji ARI Ext Menu to wykonanie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. W sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie przeprowadzić wyżej wymienionej aktualizacji poprzez panel administracyjny, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję znajdziemy na stronie producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek ARI Ext Menu, News Show Pro GK4, K2 bądź Admin Tools Professional rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność rozszerzenia, ale również aktualność...Joomli

Pobieranie ARI Ext Menu

Najbezpieczniejszym i najprostszym rozwiązaniem na pobranie każdego dodatku jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i odnalezienie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku ARI Ext Menu) :-) extensions.joomla.org to miejsce, w którym społeczność Joomli codziennie aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby porady zawarte w tym artykule były dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie „czarną magią” - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.