Każdy kto użytkuje Joomla! albo innego CMS (Drupal, Wordpress, itp.) wie, iż prawdziwym plusem owych programów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz dodatkowo opracowane dla nich aplikacje. Dla CMS Joomla! takimi rozszerzeniami są Komponenty (po ang. components). Komponenty to elementarne, jednakże najbardziej złożone składniki Joomla. Ilość wspomnianych pluginów dla Joomli mieści się w tysiącach. Należy mieć w pamięci, iż grupa społeczna tego Systemu Zarządzania Treścią ciągle rośnie i tworzy nowe , kreatywne rozwiązania. Dla przykładu, rozszerzeniem dla Joomla jest Phoca Maps Smart Slider, czy Simple Picture Slideshow Także Wśród tychże wtyczek możemy znaleźć komponent - ARI Image Slider.

Nieco zdań w temacie ARI Image Slider

Rozszerzenie ARI Image Slider jest prostym przykładem na to jak w niewielu prostych działaniach otrzymać możliwość powiększenia liczby oferowanych przez CMS funkcji jakie przedtem nie do końca były dostępne, lub mieliśmy z nimi styczność w okrojonej płaszczyźnie. Warto przypomnieć, że dodatki ( spośród nich np. Phoca Maps bądź właśnie ARI Image Slider) pozwalają na zagospodarowanie witryny w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod źródłowy Joomla. Taki sposób, przy zachowaniu ostrożności pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością portalu w miarę bezpieczny sposób, a co najistotniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Jak zainstalować ARI Image Slider w CMS Joomla?

Powracając do ARI Image Slider. Jeżeli instalacja ARI Image Slider wzbudza w Was obawy i czujecie, że może Was przeróść - uspokajamy, nie ma obaw:). Implementacja - co możemy przeczytać w dokumentacji ARI Image Slider, co do zasady sprowadza się do załadowania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator, który domyślnie ma lokalizację w CMS Joomla!, a co za tym idzie instalacja ARI Image Slider niczym nie różni się od instalacji dodatku Phoca Maps lub Smart Slider, czy też Simple Picture Slideshow itp. Po wgraniu paczki z ARI Image Slider rozszerzenie zostanie samodzielnie umiejscowiony w panelu zarządzania.

PS jeżeli macie ochotę poznać więcej ciekawych detali na temat ARI Image Slider, proponujemy "zagłębić" się w witrynę producenta niniejszego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „ARI Image Slider” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: www.google.com/search?q=ARI Image Slider + Joomla

Bezpieczne korzystanie ARI Image Slider

Zapewne niektórzy z Was zastanawiają się nad tym czy komponent dla CMS Joomla! - ARI Image Slider jest bezpieczny . W tym miejscu nadrzędną kwestią jest dbanie o jego aktualność. Bezproblemowym sposobem na aktualizację ARI Image Slider będzie wykonanie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. Jeśli nie jesteśmy w stanie przeprowadzić w/w aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najnowszą wersję znajdziemy na stronie producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie ARI Image Slider, Phoca Maps, Smart Slider bądź Simple Picture Slideshow receptą na bezpieczeństwo jest aktualność wtyczki, ale również aktualność...CMS Joomla!

Z jakiej strony ściągnąć ARI Image Slider

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie ARI Image Slider jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie wyszukanie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym wypadku ARI Image Slider) :-) extensions.joomla.org to strefa gdzie populacja Joomli codziennie aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby sugestie zawarte w tej publikacji były dla Was przydatne. Jeśli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie „czarną magią” - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.