Każdy kto posiada CMS Joomla! albo innego CMS (Drupal, Wordpress, etc.) wie, iż rzeczywistą mocną stroną takich systemów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz dodatkowo dedykowane dla nich rozszerzenia . Jeżeli mówimy o Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponent to kluczowy, ale najbardziej złożony składnik do Joomla. Ilość wspomnianych rozszerzeń dla Joomli mieści się w tysiącach. Warto mieć na uwadze, iż wspólnota tego Systemu Zarządzania Treścią nieustannie się powiększa i przygotowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, komponentem dla Joomla jest Phoca Guestbook JFBConnect, czy IProperty Real Estate Również Wśród tych programów jesteśmy w stanie znaleźć komponent - ARK Editor.

Kilka słów o ARK Editor

ARK Editor jest ciekawym przykładem na to jak w paru prostych zabiegach możemy zwiększyć ilość oferowanych przez CMS Joomla zastosowań jakie dotychczas nie do końca były dostępne, lub mieliśmy z nimi kontakt w okrojonym zakresie. Warto przypomnieć, że dodatki ( spośród nich np. Phoca Guestbook bądź właśnie ARK Editor) pozwalają na wyposażenie naszej witryny w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod Joomla. Takie rozwiązanie, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności i uwadze pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności portalu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co najważniejsze - bez wiedzy dotyczącej programowania.

Jak zaimplementować ARK Editor do CMS Joomla?

Jeżeli instalacja ARK Editor wzbudza w Was obawę i czujecie, że Was przerasta - uspokajamy, bez obaw:). Instalacja - co możemy przeczytać na witrynie twórcy ARK Editor, praktycznie sprowadza się do załadowania paczki instalacyjnej poprzez standardowy instalator, który modelowo znajduje się w Joomla!, a co z tego wynika instalacja ARK Editor niczym nie różni się od instalacji dodatku Phoca Guestbook lub JFBConnect, czy też IProperty Real Estate itp. Po instalacji paczki z ARK Editor komponent zostanie samoczynnie osadzony w panelu zarządzania.

PS. Jeśli interesują Was szczegóły na temat ARK Editor, proponujemy Wam "zagłębić" się w stronę autora tego rozwiązania. Najprościej jest ją wyszukać wpisując frazę „ARK Editor” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczeństwo używania komponentu ARK Editor

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się czy komponent - ARK Editor jest bezpieczny . Tutaj najistotniejszą sprawą powinno być dbanie o jego aktualność. Bezproblemowym sposobem na aktualizację ARK Editor będzie wykonanie "update" z poziomu panelu adm. CMS. Jeśli nie możemy wykonać aktualizacji poprzez panel administracyjny, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najnowszą wersję znajdziemy na stronie dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek ARK Editor, Phoca Guestbook, JFBConnect bądź IProperty Real Estate rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność rozszerzenia, ale również aktualność...CMS Joomla!

Skąd pobrać ARK Editor

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego dodatku jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku ARK Editor) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! bez ustanku aktualizują i zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Liczymy na to, że przekazane przez nas wskazówki na temat ARK Editor będą dla Ciebie przydatne. Jeśli mimo to potrzebujesz pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie „czarną magią” - skontaktuj się z naszą firmą. Pokażemy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z konfiguracją lub instalacją witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.