Ten kto obchodzi się z Joomla! oraz na innych CMS (Drupal, Wordpress, etc.) wie, że realnym plusem owych programów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, a dodatkowo wykreowane dla nich rozszerzenia. Jeżeli chodzi o Joomlę takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponenty to fundamentalne, ale najbardziej złożone segmenty Joomla. Ilość wspomnianych dodatków dla Joomla! mieści się w tysiącach. Warto mieć w pamięci, że społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią systematycznie się powiększa i opracowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym komponentem dla Joomla jest JS Jobs ECC+ - EasyCalcCheck Plus, czy Cherry Picker for Virtuemart Również Wśród owych pluginów możemy wyszukać komponent - Art Calendar.

Kilka zdań o Art Calendar

Art Calendar jest świetnym przykładem na to jak w niewielu prostych działaniach możemy zwiększyć grono oferowanych przez CMS Joomla usług, które dotąd nie do końca były dostępne, albo mieliśmy z nimi kontakt w okrojonym zakresie. Warto przypomnieć, że dodatki (a wśród nich np. JS Jobs bądź właśnie Art Calendar) pozwalają na wyposażenie naszej portalu internetowego w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod źródłowy Joomla. Takie podejście, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością serwisu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co najistotniejsze - bez wiedzy na temat programowania.

Sposób instalacji Art Calendar

Wracając do rozszerzenia Art Calendar. Jeżeli instalacja Art Calendar wzbudza w Was strach i czujecie, że Was przerasta - uspokajamy, nie ma obaw:). Instalacja - co możemy przeczytać w dokumentacji Art Calendar, sprowadza się co do zasady do wgrania paczki instalacyjnej za pomocą standardowego instalatora, który normalnie ma lokalizację w CMS Joomla!, a co za tym idzie instalacja Art Calendar niczym nie różni się od instalacji dodatku JS Jobs lub ECC+ - EasyCalcCheck Plus, czy też Cherry Picker for Virtuemart itp. Po instalacji paczki z rozszerzeniem Art Calendar komponent zostanie samoczynnie załadowany do panelu zarządzania Joomla!.

PS. Jeśli jesteście ciekawi na temat Art Calendar, proponujemy Wam "zagłębić" się w witrynę dewelopera niniejszego rozwiązania. Najłatwiej na nią trafić wpisując frazę „Art Calendar” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: www.google.com/search?q=Art Calendar + Joomla

Bezpieczne stosowanie Art Calendar

Możliwe, że zastanawiasz się nad bezpieczeństwem Art Calendar. Tutaj ważną sprawą jest troska o jego aktualność. Prostym sposobem na aktualizację Art Calendar będzie wykonanie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. Jeśli nie możemy przeprowadzić aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najnowszą wersję odnajdziemy na stronie twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Art Calendar, JS Jobs, ECC+ - EasyCalcCheck Plus bądź Cherry Picker for Virtuemart rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność rozszerzenia, ale również aktualność...Joomli

Pobieranie Art Calendar

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie każdego komponentu jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie wyszukanie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym wypadku Art Calendar) :-) extensions.joomla.org jest miejscem gdzie społeczność Joomli nieustannie aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby instrukcje zawarte w tej publikacji były dla Ciebie przydatne. Jeśli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - napisz lub zadzwoń. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z konfiguracją lub instalacją witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.