Ten kto interesuje się CMS Joomla! i na innych CMS (Wordpress, Drupal, etc.) wie, iż rzeczywistą cechą dodatnią systemów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, a specjalnie wykreowane dla nich programy . Jeżeli mówimy o CMS Joomla!, takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to elementarny, jednakowoż najbardziej zaawansowany składnik Joomli. Liczba wspomnianych dodatków dla Joomla! zawiera się w tysiącach. Warto mieć na uwadze, iż społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią systematycznie poszerza się i przygotowywuje nowe , kreatywne rozwiązania. Posługując się przykładem: rozszerzeniem dla Joomla jest EBR - Easybook Reloaded SP Upgrade, czy ZOO Także Wśród tych programów odnajdziemy komponent - Art Sexy Lightbox.

Trochę słów na temat Art Sexy Lightbox

Art Sexy Lightbox jest prostym przykładem na to jak w niewielu zabiegach dostać możliwość powiększenia ilości oferowanych przez CMS Joomla zastosowań, które przedtem nie były dostępne, albo mieliśmy z nimi kontakt w okrojonej płaszczyźnie. Warto pamiętać, że dodatki (a spośród nich np. EBR - Easybook Reloaded bądź właśnie Art Sexy Lightbox) pozwalają na zagospodarowanie witryny w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod Joomli. Takie rozwiązanie, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności i uwadze pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności serwisu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co najważniejsze - bez znajomości zasad programowania.

Procedura instalacji Art Sexy Lightbox

Jeżeli czujecie strach, że instalacja komponentu może Was przeróść - uspokajamy, bez obaw:). Instalacja - co przeczytamy na stronie twórcy Art Sexy Lightbox, sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej za sprawą standardowego instalatora, który domyślnie ma lokalizację w Joomla!, czyli instalacja Art Sexy Lightbox niczym nie różni się od instalacji dodatku EBR - Easybook Reloaded lub SP Upgrade, czy też ZOO itp. Po wgraniu paczki z Art Sexy Lightbox rozszerzenie zostanie automatycznie osadzony w panelu zarządzania.

PS jeśli macie ochotę poznać więcej detali na temat Art Sexy Lightbox, proponujemy Wam "zagłębić" się w home page producenta niniejszego rozszerzenia. Najprościej na nią trafić bezpośrednio wpisując frazę „Art Sexy Lightbox” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: www.google.com/search?q=Art Sexy Lightbox + Joomla

Bezpieczeństwo korzystania komponentu Art Sexy Lightbox

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem Art Sexy Lightbox. W tym miejscu kardynalną sprawą zdaje się być dbanie o jego aktualność. Łatwym sposobem aktualizacji Art Sexy Lightbox to wykonanie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. Jeśli z jakichś względów nie jesteśmy w stanie wykonać wyżej wymienionej aktualizacji poprzez panel zarządzania, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najnowszą wersję odszukamy na stronie autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek Art Sexy Lightbox, EBR - Easybook Reloaded, SP Upgrade bądź ZOO rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, ale również aktualność...Joomli

Z jakiej strony pobrać Art Sexy Lightbox

Bezpiecznym i chyba najprostszym sposobem na pobranie każdego komponentu jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Art Sexy Lightbox) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! bez ustanku aktualizują oraz dodają nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Liczymy, że przekazane przez nas informacje na temat Art Sexy Lightbox będą dla Ciebie przydatne. Jeśli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - napisz lub zadzwoń. Pokażemy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.