Każdy kto jest pasjonatem Joomla i na innych CMS (Wordpress, Drupal, itd.) wie, że rzeczywistą mocną stroną owych systemów nie jest CMS sam w sobie, lecz specjalnie dedykowane dla nich programy . Jeżeli chodzi o Joomlę takimi rozszerzeniami są Komponenty (po ang. components). Komponent to podstawowy, ale najbardziej złożony składnik do Joomla. Liczba wspomnianych dodatków dla Joomla! mieści się w tysiącach. Należy mieć na uwadze, że grupa społeczna tego CMS ciągle poszerza się i wymyśla nowe, innowacyjne rozwiązania. Na przykład rozszerzeniem dla Joomla jest Art Calendar DJ-ImageSlider, czy Article-Generator Również Wśród owych dodatków odnajdziemy komponent - Art Sexy Lightbox Lite.

Parę zdań na temat Art Sexy Lightbox Lite

Art Sexy Lightbox Lite jest ciekawym przykładem na to jak w paru prostych posunięciach otrzymać możliwość powiększenia ilości oferowanych przez CMS Joomla usług jakie przedtem nie do końca były dostępne, albo mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonej płaszczyźnie. Warto przypomnieć, że dodatki ( spośród nich np. Art Calendar bądź właśnie Art Sexy Lightbox Lite) pozwalają na urządzenie witryny internetowej w powyższe funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod Joomla. Takie podejście, przy zachowaniu ostrożności i uwadze pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością serwisu w miarę bezpieczny sposób, a co istotne - bez umiejętności programowania.

W jaki sposób zainstalować Art Sexy Lightbox Lite w Joomla?

Powracając do Art Sexy Lightbox Lite. Jeżeli instalacja opisywanego komponentu wzbudza w Was strach i czujecie, że może Was przeróść - wyluzujcie, nie ma obaw:). Instalacja - co możemy przeczytać w dokumentacji Art Sexy Lightbox Lite, co do zasady sprowadza się do wczytania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator, który ma lokalizację w Joomla!, czyli instalacja Art Sexy Lightbox Lite niczym nie różni się od instalacji dodatku Art Calendar lub DJ-ImageSlider, czy też Article-Generator itp. Po instalacji paczki z rozszerzeniem Art Sexy Lightbox Lite rozszerzenie zostanie automatycznie dodany do panelu zarządzania Joomla!.

PS jeśli jesteście zainteresowani na temat Art Sexy Lightbox Lite, proponujemy Wam "zagłębić" się w witrynę twórcy tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić bezpośrednio wpisując frazę „Art Sexy Lightbox Lite” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczeństwo używania rozszerzenia Art Sexy Lightbox Lite

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się czy komponent dla Joomla! - Art Sexy Lightbox Lite jest bezpieczny . W tym miejscu najistotniejszą sprawą zdaje się być dbanie o jego aktualność. Najprostszym sposobem na aktualizację Art Sexy Lightbox Lite będzie wykonanie "update" z poziomu panelu adm. CMS. Jeżeli z jakichś względów nie możemy przeprowadzić wyżej wymienionej aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję znajdziemy na stronie producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Art Sexy Lightbox Lite, Art Calendar, DJ-ImageSlider bądź Article-Generator rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Jak ściągnąć Art Sexy Lightbox Lite

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego komponentu jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Art Sexy Lightbox Lite) :-) Strona extensions.joomla.org to strefa gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! nieustannie aktualizują i publikują nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Mamy nadzieję, że przekazane przez nas porady na temat Art Sexy Lightbox Lite będą dla Ciebie przydatne. Jeżeli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - skontaktuj się z naszą agencją interaktywną. Przedstawimy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.