Ten kto użytkuje Joomla albo innego CMS (Wordpress, Drupal, itd.) wie, iż rzeczywistym plusem owych systemów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz specjalnie przygotowane dla nich rozszerzenia. Jeżeli mówimy o Joomla!, takimi rozszerzeniami są Komponenty (po ang. components). Komponent to kluczowy, ale najbardziej zaawansowany składnik Joomla. Liczba wspomnianych dodatków dla Joomli mieści się w tysiącach. Należy mieć na uwadze, iż społeczność tego CMS ciągle rośnie i przygotowywuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym komponentem dla Joomla jest JUX Mega Menu Proforms, czy PayPlans Również Wśród owych programów jesteśmy w stanie znaleźć komponent - Article-Generator.

Co nieco o Article-Generator

Rozszerzenie Article-Generator to idealny przykład na to jak w niewielu prostych ruchach otrzymać możliwość zwiększenia ilości oferowanych przez CMS usług jakie dotąd nie były dostępne, bądź mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto pamiętać, że dodatki ( spośród nich np. JUX Mega Menu bądź właśnie Article-Generator) pozwalają na wyposażenie naszej portalu w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby wpływania na podstawowy kod źródłowy Joomla. Taki sposób, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego serwisu w miarę bezpieczny sposób, a co istotne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Jak zainstalować Article-Generator do Joomli?

Powracając do rozszerzenia Article-Generator. Jeżeli instalacja opisywanego komponentu wzbudza w Was obawę i czujecie, że może Was przeróść - wyluzujcie, nie ma obaw:). Implementacja - co przeczytamy w dokumentacji Article-Generator, praktycznie sprowadza się do wgrania paczki instalacyjnej poprzez standardowy instalator, który domyślnie znajduje się w Joomla!, a więc instalacja Article-Generator niczym nie różni się od instalacji dodatku JUX Mega Menu lub Proforms, czy też PayPlans itp. Po instalacji paczki z rozszerzeniem Article-Generator komponent zostanie samodzielnie dodany do naszego panelu zarządzania Joomla!.

PS. Jeśli jesteście zainteresowani na temat Article-Generator, proponujemy "zagłębić" się w home page autora tego rozszerzenia. Najłatwiej na nią trafić wpisując frazę „Article-Generator” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczne używanie rozszerzenia Article-Generator

Możliwe, iż zastanawiasz się czy komponent dla Joomla! - Article-Generator jest bezpieczny . W tym miejscu istotną sprawą zdaje się być troska o jego aktualność. Bezproblemowym sposobem aktualizacji Article-Generator to wykonanie "update" z poziomu panelu adm. CMS. Jeśli z jakichś względów nie możemy wykonać wyżej wymienionej aktualizacji poprzez panel administracyjny, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najnowszą wersję odnajdziemy na stronie twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Article-Generator, JUX Mega Menu, Proforms bądź PayPlans receptą na bezpieczeństwo jest aktualność aplikacji, ale również aktualność...CMS Joomla!

Skąd ściągnąć Article-Generator

Bezpiecznym i chyba najprostszym rozwiązaniem na pobranie Article-Generator jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno znalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Article-Generator) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce gdzie populacja Joomli bez ustanku aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Mamy nadzieję, że powyższe porady na temat Article-Generator będą dla Was przydatne. Jeżeli jednak liczysz na fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z instalacją lub konfiguracją witryny? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.