Ten kto posiada Joomla albo innego CMS (Drupal, Wordpress, itd.) wie, że realnym plusem tych programów nie jest CMS sam w sobie, lecz specjalnie wykreowane dla nich aplikacje. Jeżeli mówimy o Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponent to kluczowy, jednakże najbardziej złożony składnik Joomli. Liczba wspomnianych dodatków dla CMS Joomla! mieści się w tysiącach. Należy mieć w pamięci, że wspólnota tego CMS systematycznie rośnie i opracowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, komponentem dla Joomla jest Quiz Deluxe SP Upgrade, czy Form Maker Także Wśród owych rozszerzeń jesteśmy w stanie znaleźć komponent - Articles Anywhere.

Czas na kilka zdań na temat Articles Anywhere

Articles Anywhere jest prostym przykładem na to jak w niewielu prostych ruchach możemy zwiększyć grono oferowanych przez CMS Joomla funkcji, które dotychczas nie do końca były dostępne, bądź mieliśmy z nimi przelotną relację. Warto mieć na uwadze, że dodatki (a wśród nich np. Quiz Deluxe bądź właśnie Articles Anywhere) pozwalają na urządzenie naszej strony internetowej w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod Joomli. Takie rozwiązanie, przy zachowaniu należytej ostrożności pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego portalu w miarę bezpieczny sposób, a co najważniejsze - bez umiejętności programowania.

Jak zainstalować Articles Anywhere w CMS Joomla?

Powracając do naszego komponentu. Jeżeli obawiacie się, że instalacja pluginu Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać:). Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Articles Anywhere, co do zasady sprowadza się do wczytania paczki instalacyjnej za sprawą zwykłego instalatora, który domyślnie znajduje się w CMS Joomla!, a co z tego wynika instalacja Articles Anywhere niczym nie różni się od instalacji dodatku Quiz Deluxe lub SP Upgrade, czy też Form Maker itp. Po instalacji paczki z Articles Anywhere komponent zostanie samoistnie osadzony w panelu zarządzania.

PS jeśli jesteście ciekawi na temat Articles Anywhere, proponujemy Wam "zagłębić" się w stronę twórcy tego rozwiązania. Najprościej jest ją wyszukać bezpośrednio wpisując frazę „Articles Anywhere” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: www.google.com/search?q=Articles Anywhere + Joomla

Bezpieczeństwo stosowania Articles Anywhere

Możliwe, że zastanawiasz się nad bezpieczeństwem Articles Anywhere. Tutaj istotną sprawą powinno być troska o jego aktualność. Najłatwiejszym sposobem aktualizacji Articles Anywhere to wykonanie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. Jeżeli z jakichś względów nie możemy wykonać w/w aktualizacji poprzez panel zarządzania, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję odnajdziemy na stronie dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek Articles Anywhere, Quiz Deluxe, SP Upgrade bądź Form Maker receptą na bezpieczeństwo jest aktualność aplikacji, ale również aktualność...Joomli

Pobieranie Articles Anywhere

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie Articles Anywhere jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności odnalezienie interesującego nas dodatku (czyli w tym wypadku Articles Anywhere) :-) extensions.joomla.org to miejsce gdzie społeczność Joomli bez ustanku aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby rady zawarte w tym artykule były dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie „czarną magią” - napisz lub zadzwoń. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Masz problem z konfiguracją lub instalacją witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.