Każdy kto posiada CMS Joomla! albo innego CMS (Drupal, Wordpress, etc.) wie, iż prawdziwym plusem takich systemów nie jest CMS sam w sobie, a dodatkowo dedykowane dla nich programy . Jeżeli mówimy o Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to podstawowy, ale najbardziej złożony składnik Joomla. Liczba wspomnianych dodatków dla CMS Joomla! mieści się w tysiącach. Warto mieć w pamięci, iż społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią ciągle poszerza się i tworzy nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem dla Joomla jest SIGE - Simple Image Gallery Extended Fabrik, czy KeyCAPTCHA Także Wśród tych dodatków możemy znaleźć komponent - Attachments.

Co nieco o Attachments

Attachments to świetny przykład na to jak w kilku prostych posunięciach możemy wpłynąć na ilość oferowanych przez CMS Joomla zastosowań jakie przedtem nie były dostępne, albo mieliśmy z nimi przelotną relację. Warto pamiętać, że dodatki (a wśród nich np. SIGE - Simple Image Gallery Extended bądź właśnie Attachments) pozwalają na wyposażenie naszej witryny w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod Joomla. Takie podejście, przy zachowaniu należytej ostrożności pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością serwisu w miarę bezpieczny sposób, a co istotne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Sposób instalacji Attachments

Powracając do rozszerzenia Attachments. Jeżeli w jakiś sposób obawiacie się, że instalacja opisywanego pluginu Was przerośnie - wyluzujcie, nie ma obaw:). Implementacja - co możemy przeczytać w dokumentacji Attachments, sprowadza się w zasadzie do załadowania paczki instalacyjnej za sprawą zwykłego instalatora, który domyślnie znajduje się w CMS Joomla!, a co za tym idzie instalacja Attachments niczym nie różni się od instalacji dodatku SIGE - Simple Image Gallery Extended lub Fabrik, czy też KeyCAPTCHA itp. Po wgraniu paczki z Attachments komponent zostanie automatycznie dodany do panelu zarządzania Joomla!.

PS jeżeli interesują Was szczegóły na temat Attachments, proponujemy Wam "zagłębić" się w home page dewelopera tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Attachments” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: www.google.com/search?q=Attachments + Joomla

Bezpieczne użytkowanie komponentu Attachments

Możliwe, że zastanawiasz się nad tym czy komponent - Attachments jest bezpieczny . Tutaj ważną kwestią jest troska o jego aktualność. Najprostszym sposobem aktualizacji Attachments będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu adm. CMS. Jeżeli z jakichś względów nie możemy przeprowadzić w/w aktualizacji poprzez panel administracyjny, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najnowszą wersję odszukamy na stronie twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek Attachments, SIGE - Simple Image Gallery Extended, Fabrik bądź KeyCAPTCHA rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność aplikacji, ale również aktualność...CMS Joomla!

Jak ściągnąć Attachments

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego rozszerzenia jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie znalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Attachments) :-) extensions.joomla.org to miejsce, w którym społeczność Joomla! bez ustanku aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby wskazówki na temat Attachments były dla Was przydatne. Jeżeli jednak potrzebujesz pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie „czarną magią” - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.