Ten kto pasjonuje się Joomla! czy na innych CMS (Drupal, Wordpress, etc.) wie, że największą siłą owych systemów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, a specjalnie opracowane dla nich dodatki . Dla CMS Joomla! takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to elementarny, jednakże najbardziej złożony składnik Joomli. Liczba wspomnianych pluginów dla Joomla! mieści się w tysiącach. Warto mieć na uwadze, że społeczność tego CMS nieustannie poszerza się i opracowuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Posługując się przykładem: komponentem dla CMS Joomla! jest ARI Image Slider FaLang, czy KeyCAPTCHA Również Wśród tychże wtyczek jesteśmy w stanie znaleźć komponent - Autostand.

Nieco słów na temat Autostand

Autostand jest ciekawym przykładem na to jak w kilku działaniach możemy powiększyć ilość oferowanych przez CMS Joomla usług jakie dotychczas nie były dostępne, bądź mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto przypomnieć, że dodatki ( spośród nich np. ARI Image Slider bądź właśnie Autostand) pozwalają na wyposażenie naszej witryny internetowej w powyższe funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod źródłowy Joomli. Takie podejście, przy zachowaniu ostrożności pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności naszego portalu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co istotne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Instalacja Autostand w Joomli

Jeżeli instalacja Autostand wzbudza w Was obawę i czujecie, że może Was przeróść - wyluzujcie, nie ma się czego obawiać:). Instalacja - co przeczytamy w dokumentacji Autostand, sprowadza się co do zasady do wczytania paczki instalacyjnej poprzez standardowy instalator, który typowo jest zlokalizowany w CMS Joomla!, czyli instalacja Autostand niczym nie różni się od instalacji dodatku ARI Image Slider lub FaLang, czy też KeyCAPTCHA itp. Po wgraniu paczki z Autostand rozszerzenie zostanie samoistnie dodany do naszego panelu zarządzania Joomla!.

PS jeśli ciekawią Was detale na temat Autostand, proponujemy Wam "zagłębić" się w witrynę dewelopera niniejszego rozwiązania. Najłatwiej jest ją wyszukać wpisując frazę „Autostand” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: www.google.com/search?q=Autostand + Joomla

Bezpieczeństwo użytkowania rozszerzenia Autostand

Możliwe, że zastanawiasz się nad bezpieczeństwem pluginu Autostand. W tym miejscu nadrzędną sprawą zdaje się być zadbanie o jego aktualność. Łatwym sposobem na aktualizację Autostand to wykonanie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. W sytuacji, gdy nie możemy wykonać aktualizacji poprzez panel zarządzania, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najnowszą wersję znajdziemy na stronie twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Autostand, ARI Image Slider, FaLang bądź KeyCAPTCHA receptą na bezpieczeństwo jest aktualność rozszerzenia, a przy tym również aktualność...Joomli

Jak ściągnąć Autostand

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie Autostand jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Autostand) :-) extensions.joomla.org to strefa gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! bez ustanku aktualizują i publikują nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Liczymy na to, że powyższe instrukcje na temat Autostand będą dla Was przydatne. Jeżeli mimo to potrzebujesz pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - napisz lub zadzwoń. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Masz problemy z instalacją lub konfiguracją strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.