Każdy kto użytkuje CMS Joomla! albo innego CMS (Wordpress, Drupal, itd.) wie, iż prawdziwym plusem tych systemów nie jest CMS sam w sobie, a dodatkowo przygotowane dla nich rozszerzenia . Jeżeli chodzi o CMS Joomla! takimi rozszerzeniami są Komponenty (po ang. components). Komponent to kluczowy, ale najbardziej skomplikowany składnik do Joomli. Liczba wspomnianych pluginów dla CMS Joomla! mieści się w tysiącach. Należy mieć w pamięci, iż społeczność tego CMS systematycznie poszerza się i opracowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, rozszerzeniem dla Joomla jest Sliders Proforms, czy JCal Pro Również Wśród tych wtyczek znajdziemy komponent - AutoTweet NG.

Parę słów na temat AutoTweet NG

AutoTweet NG jest ciekawym przykładem na to jak w kilku ruchach dostać możliwość zwiększenia grona oferowanych przez CMS funkcji jakie przedtem nie były dostępne, bądź mieliśmy z nimi kontakt w okrojonej płaszczyźnie. Warto przypomnieć, że dodatki (a wśród nich np. Sliders bądź właśnie AutoTweet NG) pozwalają na wyposażenie portalu internetowego w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby wpływania na podstawowy kod źródłowy Joomli. Taki sposób, przy zachowaniu ostrożności pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności portalu w miarę bezpieczny sposób, a co najistotniejsze - bez znajomości zasad programowania.

Procedura instalacji AutoTweet NG

Powracając do naszego komponentu. Jeżeli instalacja AutoTweet NG wzbudza w Was obawy i czujecie, że Was przerasta - spokojnie, nie ma się czego obawiać:). Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy AutoTweet NG, praktycznie sprowadza się do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator, który domyślnie ma lokalizację w Joomla!, a co za tym idzie instalacja AutoTweet NG niczym nie różni się od instalacji dodatku Sliders lub Proforms, czy też JCal Pro itp. Po instalacji paczki z rozszerzeniem AutoTweet NG rozszerzenie zostanie samoistnie osadzony w panelu zarządzania.

PS. Jeśli ciekawią Was szczegóły na temat AutoTweet NG, proponujemy Wam "zagłębić" się w witrynę autora niniejszego rozszerzenia. Najprościej jest ją znaleźć wpisując frazę „AutoTweet NG” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: www.google.com/search?q=AutoTweet NG + Joomla

Bezpieczeństwo stosowania rozszerzenia AutoTweet NG

Możliwe, iż zastanawiasz się czy komponent dla Joomla! - AutoTweet NG jest bezpieczny . Tutaj kardynalną sprawą zdaje się być troska o jego aktualność. Prostym sposobem na aktualizację AutoTweet NG to przeprowadzenie "update" z poziomu panelu adm. CMS. W sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie przeprowadzić wyżej wymienionej aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najnowszą wersję odszukamy na stronie autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie AutoTweet NG, Sliders, Proforms bądź JCal Pro rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, ale również aktualność...CMS Joomla!

Pobieranie AutoTweet NG

Bezpiecznym i chyba najprostszym sposobem na pobranie każdego komponentu jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odnalezienie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym wypadku AutoTweet NG) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! nieustannie aktualizują i zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby porady na temat AutoTweet NG były dla Ciebie przydatne. Jeśli jednak potrzebujesz pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie „czarną magią” - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Masz problemy z instalacją lub konfiguracją strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.