Ten kto pasjonuje się Joomla lub na innych CMS (Drupal, Wordpress, itp.) wie, że rzeczywistą mocną stroną tych systemów nie jest CMS sam w sobie, a specjalnie opracowane dla nich dodatki. Jeżeli chodzi o Joomlę takimi rozszerzeniami są Komponenty (po ang. components). Komponenty to podstawowe, jednakże najbardziej złożone cząstki Joomli. Liczba wspomnianych pluginów dla Joomla! mieści się w tysiącach. Warto pamiętać, że społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią systematycznie się powiększa i wymyśla nowe i kreatywne rozwiązania. Przykładowym komponentem dla Joomla jest Layer Slider Creative Contact Form, czy JSN PowerAdmin Także Wśród tych pluginów znajdziemy komponent - BlastChat.

Nieco słów o BlastChat

BlastChat to idealny przykład na to jak w paru prostych zabiegach dostać możliwość powiększenia grona oferowanych przez CMS funkcji, które przedtem nie do końca były dostępne, lub mieliśmy z nimi styczność w okrojonym zakresie. Warto przypomnieć, że dodatki ( spośród nich np. Layer Slider bądź właśnie BlastChat) pozwalają na zagospodarowanie naszej portalu w powyższe funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod Joomli. Taki sposób, przy zachowaniu ostrożności pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego serwisu w miarę bezpieczny sposób, a co istotne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Procedura instalacji BlastChat

Jeżeli w jakiś sposób obawiacie się, że instalacja opisywanego rozszerzenia Was przerośnie - uspokajamy, nie ma obaw:). Implementacja - co przeczytamy w dokumentacji BlastChat, sprowadza się w zasadzie do wczytania paczki instalacyjnej za sprawą standardowego instalatora, który normalnie ma lokalizację w CMS Joomla!, czyli instalacja BlastChat niczym nie różni się od instalacji dodatku Layer Slider lub Creative Contact Form, czy też JSN PowerAdmin itp. Po instalacji paczki z rozszerzeniem BlastChat rozszerzenie zostanie samodzielnie osadzony w panelu zarządzania.

PS. Jeżeli macie ochotę poznać więcej szczegółów na temat BlastChat, proponujemy "zagłębić" się w stronę twórcy tego rozszerzenia. Najłatwiej jest ją znaleźć bezpośrednio wpisując frazę „BlastChat” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: www.google.com/search?q=BlastChat + Joomla

Bezpieczne stosowanie rozszerzenia BlastChat

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem pluginu BlastChat. Tutaj istotną sprawą zdaje się być dbanie o jego aktualność. Prostym sposobem aktualizacji BlastChat to wykonanie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. Jeżeli z jakichś względów nie możemy przeprowadzić aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję odszukamy na stronie producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie BlastChat, Layer Slider, Creative Contact Form bądź JSN PowerAdmin rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, a przy tym również aktualność...Joomli

Z jakiej strony pobrać BlastChat

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie BlastChat jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku BlastChat) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! bez przerwy aktualizują i zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Mamy nadzieję, że przekazane przez nas rady na temat BlastChat będą dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - napisz lub zadzwoń. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z konfiguracją lub instalacją witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.