Każdy kto pasjonuje się CMS Joomla! czy na innych CMS (Drupal, Wordpress, itd.) wie, że największą siłą programów nie jest CMS sam w sobie, lecz dodatkowo przygotowane dla nich rozszerzenia. Dla Joomli takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to kluczowy, ale najbardziej zaawansowany składnik do Joomla. Zbiór wspomnianych rozszerzeń dla CMS Joomla! zawiera się w tysiącach. Warto mieć na uwadze, że grupa społeczna tego CMS stale rośnie i przygotowywuje nowe i kreatywne rozwiązania. Dla przykładu, komponentem dla CMS Joomla! jest RSGallery2 Contact Enhanced Component, czy Unite Slider Także Wśród tych rozszerzeń odnajdziemy komponent - Breezing Forms.

Co nieco o Breezing Forms

Breezing Forms jest dobrym przykładem na to jak w niewielu działaniach jesteśmy w stanie zwiększyć liczbę oferowanych przez CMS funkcji, które dotychczas nie do końca były dostępne, albo mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto mieć na uwadze, że dodatki (a spośród nich np. RSGallery2 bądź właśnie Breezing Forms) pozwalają na urządzenie portalu internetowego w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod Joomla. Takie podejście, przy zachowaniu należytej ostrożności i uwadze pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością serwisu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co istotne - bez znajomości zasad programowania.

Implementacja Breezing Forms w Joomli

Wracając do rozszerzenia Breezing Forms. Jeżeli instalacja Breezing Forms wzbudza w Was strach i czujecie, że Was przerasta - "relax", nie ma się czego obawiać:). Implementacja - co przeczytamy w dokumentacji Breezing Forms, sprowadza się co do zasady do załadowania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator, który znajduje się w CMS Joomla!, czyli instalacja Breezing Forms niczym nie różni się od instalacji dodatku RSGallery2 lub Contact Enhanced Component, czy też Unite Slider itp. Po wgraniu paczki z Breezing Forms komponent zostanie samoistnie załadowany do panelu zarządzania Joomla!.

PS jeżeli ciekawią Was szczegóły na temat Breezing Forms, proponujemy "zagłębić" się w witrynę dewelopera tego rozwiązania. Najłatwiej jest ją znaleźć bezpośrednio wpisując frazę „Breezing Forms” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczne używanie Breezing Forms

Możliwe, że zastanawiasz się nad bezpieczeństwem rozszerzenia Breezing Forms. W tym miejscu ważną sprawą jest zadbanie o jego aktualność. Prostym sposobem aktualizacji Breezing Forms będzie wykonanie "update" z poziomu panelu adm. CMS. Jeżeli z jakichś względów nie jesteśmy w stanie wykonać wyżej wymienionej aktualizacji poprzez panel zarządzania, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję odszukamy na stronie autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek Breezing Forms, RSGallery2, Contact Enhanced Component bądź Unite Slider receptą na bezpieczeństwo jest aktualność aplikacji, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Jak pobrać Breezing Forms

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie każdego dodatku jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Breezing Forms) :-) extensions.joomla.org jest miejscem, w którym społeczność Joomla! codziennie aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zalecenia zawarte w tej publikacji były dla Was przydatne. Jeżeli jednak potrzebujesz pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie „czarną magią” - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Masz problemy z konfiguracją lub instalacją strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.