Każdy kto wykorzystuje CMS Joomla! albo innego CMS (Drupal, Wordpress, etc.) wie, że prawdziwym plusem takich systemów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz specjalnie stworzone dla nich aplikacje. Jeżeli chodzi o CMS Joomla! takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to elementarny, jednakże najbardziej zaawansowany składnik Joomla. Zbiór wspomnianych dodatków dla CMS Joomla! zawiera się w tysiącach. Należy mieć na uwadze, że grupa społeczna tego Systemu Zarządzania Treścią nieustannie wzrasta i opracowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, komponentem dla Joomla jest CComment Pro J2Store, czy RealEstateManager Także Wśród tychże dodatków możemy wyszukać komponent - Breezing Forms Pro.

Co nieco o Breezing Forms Pro

Breezing Forms Pro to idealny wzór na to jak w paru działaniach możemy powiększyć grono oferowanych przez CMS funkcji, które dotychczas nie były dostępne, albo mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Warto mieć na uwadze, że dodatki ( wśród nich np. CComment Pro bądź właśnie Breezing Forms Pro) pozwalają na zagospodarowanie witryny internetowej w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod Joomla. Takie rozwiązanie, przy zachowaniu należytej ostrożności i uwadze pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego serwisu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co najistotniejsze - bez wiedzy dotyczącej programowania.

Jak zainstalować Breezing Forms Pro do CMS Joomla?

Jeżeli czujecie strach, że instalacja rozszerzenia może Was przeróść - spokojnie, nie ma się czego obawiać:). Implementacja - co przeczytamy na witrynie twórcy Breezing Forms Pro, co do zasady sprowadza się do wgrania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator, który normalnie jest zlokalizowany w CMS Joomla!, a co z tego wynika instalacja Breezing Forms Pro niczym nie różni się od instalacji dodatku CComment Pro lub J2Store, czy też RealEstateManager itp. Po instalacji paczki z Breezing Forms Pro rozszerzenie zostanie samoistnie dodany do naszego panelu zarządzania Joomla!.

PS jeżeli chcecie poznać więcej szczegółów na temat Breezing Forms Pro, proponujemy "zagłębić" się w stronę twórcy niniejszego rozszerzenia. Najprościej na nią trafić bezpośrednio wpisując frazę „Breezing Forms Pro” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczne używanie komponentu Breezing Forms Pro

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem rozszerzenia Breezing Forms Pro. Tutaj istotną kwestią zdaje się być zadbanie o jego aktualność. Najłatwiejszym sposobem aktualizacji Breezing Forms Pro będzie wykonanie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. Jeśli nie możemy wykonać wyżej wymienionej aktualizacji poprzez panel zarządzania, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najnowszą wersję znajdziemy na stronie dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Breezing Forms Pro, CComment Pro, J2Store bądź RealEstateManager rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Skąd pobrać Breezing Forms Pro

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie Breezing Forms Pro jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Breezing Forms Pro) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez przerwy aktualizują i dodają nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki na temat Breezing Forms Pro będą dla Was przydatne. Jeśli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie „czarną magią” - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.