Ten kto wykorzystuje CMS Joomla! albo innego CMS (Drupal, Wordpress, itd.) wie, że prawdziwym plusem systemów nie jest CMS sam w sobie, a dodatkowo stworzone dla nich programy . Jeżeli chodzi o CMS Joomla! takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to kluczowy, ale najbardziej złożony składnik CMS Joomla!. Zbiór wspomnianych pluginów dla Joomla! zawiera się w tysiącach. Należy mieć w pamięci, że grupa społeczna tego Systemu Zarządzania Treścią bez przerwy wzrasta i przygotowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym komponentem dla Joomla jest Aimy Sitemap OSE Membership™, czy IProperty Real Estate Również Wśród tychże programów możemy znaleźć komponent - BT Content Slider.

Garść słów na temat BT Content Slider

BT Content Slider to świetny przykład na to jak w kilku posunięciach otrzymać możliwość powiększenia grona oferowanych przez CMS Joomla usług, które przedtem nie do końca były dostępne, lub mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto pamiętać, że dodatki ( spośród nich np. Aimy Sitemap bądź właśnie BT Content Slider) pozwalają na urządzenie naszej strony WWW w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod CMS Joomla!. Takie podejście, przy zachowaniu należytej ostrożności pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością portalu w miarę bezpieczny sposób, a co najistotniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Implementacja BT Content Slider w CMS Joomla

Jeżeli macie obawę, że instalacja tego komponentu Was przerośnie - "relax", nie ma się czego obawiać:). Implementacja - co przeczytamy na witrynie twórcy BT Content Slider, sprowadza się co do zasady do wgrania paczki instalacyjnej za pomocą standardowego instalatora, który normalnie jest zlokalizowany w Joomla!, a więc instalacja BT Content Slider niczym nie różni się od instalacji dodatku Aimy Sitemap lub OSE Membership™, czy też IProperty Real Estate itp. Po wgraniu paczki z rozszerzeniem BT Content Slider komponent zostanie z automatu załadowany do panelu zarządzania Joomla!.

PS jeśli chcecie poznać więcej detali na temat BT Content Slider, proponujemy Wam "zagłębić" się w home page twórcy niniejszego rozwiązania. Najprościej na nią trafić bezpośrednio wpisując frazę „BT Content Slider” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczne używanie BT Content Slider

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem rozszerzenia BT Content Slider. Tutaj ważną kwestią zdaje się być zadbanie o jego aktualność. Łatwym sposobem aktualizacji BT Content Slider to przeprowadzenie "update" z poziomu panelu adm. CMS. W sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie przeprowadzić aktualizacji poprzez panel zarządzania, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najnowszą wersję znajdziemy na stronie producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek BT Content Slider, Aimy Sitemap, OSE Membership™ bądź IProperty Real Estate receptą na bezpieczeństwo jest aktualność wtyczki, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Z jakiej strony ściągnąć BT Content Slider

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego rozszerzenia jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku BT Content Slider) :-) extensions.joomla.org to strefa gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez przerwy aktualizują oraz dodają nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby sugestie na temat BT Content Slider były dla Was przydatne. Jeżeli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - napisz lub zadzwoń. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Masz problemy z instalacją lub konfiguracją strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.