Każdy kto obchodzi się z CMS Joomla! czy na innych CMS (Wordpress, Drupal, etc.) wie, iż rzeczywistym plusem tych programów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, a dodatkowo wykreowane dla nich rozszerzenia . Jeżeli chodzi o Joomlę takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to elementarny, ale najbardziej zaawansowany składnik Joomla. Zbiór wspomnianych rozszerzeń dla Joomla! zawiera się w tysiącach. Warto pamiętać, iż "community" tego Systemu Zarządzania Treścią bez przerwy się powiększa i tworzy nowe, innowacyjne rozwiązania. Na przykład komponentem dla CMS Joomla! jest Include Component DPCalendar Lite, czy Phoca Download Również Wśród owych rozszerzeń możemy znaleźć komponent - Cache Cleaner.

Czas na kilka zdań w temacie Cache Cleaner

Cache Cleaner to dobry przykład na to jak w paru prostych zabiegach możemy powiększyć ilość oferowanych przez CMS Joomla funkcji jakie przedtem nie do końca były dostępne, lub mieliśmy z nimi przelotną relację. Warto pamiętać, że dodatki ( wśród nich np. Include Component bądź właśnie Cache Cleaner) pozwalają na wyposażenie naszej portalu internetowego w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby wpływania na podstawowy kod źródłowy Joomla. Taki sposób, przy zachowaniu ostrożności pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością serwisu w miarę bezpieczny sposób, a co najważniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Sposób instalacji Cache Cleaner

Jeżeli czujecie obawę, że instalacja tego pluginu Was przerośnie - "relax", nie ma się czego obawiać:). Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy Cache Cleaner, sprowadza się w zasadzie do wczytania paczki instalacyjnej za pomocą standardowego instalatora, który znajduje się w Joomla!, a co za tym idzie instalacja Cache Cleaner niczym nie różni się od instalacji dodatku Include Component lub DPCalendar Lite, czy też Phoca Download itp. Po wgraniu paczki z Cache Cleaner komponent zostanie z automatu dodany do panelu zarządzania Joomla!.

PS. Jeśli macie ochotę poznać więcej szczegółów na temat Cache Cleaner, proponujemy "zagłębić" się w home page twórcy niniejszego rozszerzenia. Najprościej jest ją wyszukać bezpośrednio wpisując frazę „Cache Cleaner” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczne korzystanie rozszerzenia Cache Cleaner

Możliwe, iż zastanawiasz się nad bezpieczeństwem Cache Cleaner. W tym miejscu najistotniejszą kwestią zdaje się być dbanie o jego aktualność. Łatwym sposobem na aktualizację Cache Cleaner to przeprowadzenie "update" z poziomu panelu adm. CMS. Jeśli z jakichś względów nie możemy wykonać aktualizacji poprzez panel zarządzania, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję znajdziemy na stronie producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Cache Cleaner, Include Component, DPCalendar Lite bądź Phoca Download rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność wtyczki, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Jak pobrać Cache Cleaner

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie Cache Cleaner jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Cache Cleaner) :-) Strona extensions.joomla.org to obszar gdzie społeczność Joomli codziennie aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby instrukcje zawarte w tym artykule były dla Was przydatne. Jeśli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Masz problem z konfiguracją lub instalacją strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.