Każdy kto użytkuje Joomla! albo innego CMS (Wordpress, Drupal, itp.) wie, że największą dobrodziejstwem owych programów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz specjalnie stworzone dla nich dodatki. Jeżeli chodzi o Joomlę takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to podstawowy, ale najbardziej złożony składnik Joomla. Liczba wspomnianych pluginów dla CMS Joomla! zawiera się w tysiącach. Należy mieć na uwadze, że "community" tego Systemu Zarządzania Treścią ciągle się powiększa i wymyśla nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem dla Joomla jest Flexi Custom Code sigplus, czy Improved AJAX Login Register Również Wśród owych rozszerzeń odnajdziemy komponent - CComment Pro.

Trochę słów na temat CComment Pro

CComment Pro to świetny przykład na to jak w paru krokach jesteśmy w stanie powiększyć liczbę oferowanych przez CMS funkcji, które dotychczas nie do końca były dostępne, bądź mieliśmy z nimi styczność w okrojonym zakresie. Warto pamiętać, że dodatki (a spośród nich np. Flexi Custom Code bądź właśnie CComment Pro) pozwalają na zagospodarowanie witryny internetowej w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod Joomla. Takie podejście, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności i uwadze pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością portalu w miarę bezpieczny sposób, a co najważniejsze - bez umiejętności programowania.

W jaki sposób zaimplementować CComment Pro w Joomla?

Jeżeli instalacja opisywanego komponentu wzbudza w Was obawy i czujecie, że Was przerasta - "relax", nie ma się czego obawiać:). Instalacja - co przeczytamy w dokumentacji CComment Pro, co do zasady sprowadza się do wczytania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator, który normalnie znajduje się w Joomla!, a więc instalacja CComment Pro niczym nie różni się od instalacji dodatku Flexi Custom Code lub sigplus, czy też Improved AJAX Login Register itp. Po instalacji paczki z komponentem CComment Pro rozszerzenie zostanie automatycznie załadowany do panelu zarządzania Joomla!.

PS jeżeli jesteście zainteresowani na temat CComment Pro, proponujemy Wam "zagłębić" się w stronę twórcy niniejszego rozwiązania. Najłatwiej na nią trafić wpisując frazę „CComment Pro” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczne użytkowanie CComment Pro

Możliwe, że zastanawiasz się nad tym czy komponent - CComment Pro jest bezpieczny . W tym miejscu najistotniejszą sprawą jest troska o jego aktualność. Najprostszym sposobem na aktualizację CComment Pro będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. W sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie wykonać aktualizacji poprzez panel administracyjny, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najnowszą wersję odszukamy na stronie twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek CComment Pro, Flexi Custom Code, sigplus bądź Improved AJAX Login Register receptą na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Z jakiej strony ściągnąć CComment Pro

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego komponentu jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku CComment Pro) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! bez ustanku aktualizują i zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Mamy nadzieję, że powyższe rady na temat CComment Pro będą dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie „czarną magią” - napisz lub zadzwoń. Przedstawimy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Masz problem z konfiguracją lub instalacją strony? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.