Każdy kto posiada CMS Joomla! albo innego CMS (Drupal, Wordpress, etc.) wie, iż prawdziwym plusem takich systemów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, a dodatkowo opracowane dla nich rozszerzenia . Dla Joomli takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to elementarne, i najbardziej skomplikowane cząstki CMS Joomla!. Ilość wspomnianych rozszerzeń dla Joomla! mieści się w tysiącach. Warto mieć na uwadze, iż społeczność tego CMS nieustannie poszerza się i przygotowywuje nowe i kreatywne rozwiązania. Dla przykładu, rozszerzeniem dla Joomla jest Autostand Modules Anywhere, czy Universal AJAX Live Search Również Wśród tych wtyczek jesteśmy w stanie znaleźć komponent - Cherry Picker for Virtuemart.

Trochę słów o Cherry Picker for Virtuemart

Cherry Picker for Virtuemart to dobry przykład na to jak w kilku ruchach możemy wpłynąć na grono oferowanych przez CMS Joomla funkcji jakie dotychczas nie do końca były dostępne, bądź mieliśmy z nimi kontakt w okrojonym zakresie. Warto pamiętać, że dodatki ( spośród nich np. Autostand bądź właśnie Cherry Picker for Virtuemart) pozwalają na zagospodarowanie naszej strony internetowej w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod źródłowy CMS Joomla!. Takie rozwiązanie, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności naszego serwisu w miarę bezpieczny sposób, a co najważniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Instalacja Cherry Picker for Virtuemart w Joomla

Jeżeli czujecie strach, że instalacja opisywanego pluginu Was przerośnie - wyluzujcie, nie ma obaw:). Instalacja - co przeczytamy w dokumentacji Cherry Picker for Virtuemart, co do zasady sprowadza się do wgrania paczki instalacyjnej poprzez standardowy instalator, który typowo jest zlokalizowany w Joomla!, a więc instalacja Cherry Picker for Virtuemart niczym nie różni się od instalacji dodatku Autostand lub Modules Anywhere, czy też Universal AJAX Live Search itp. Po wgraniu paczki z Cherry Picker for Virtuemart rozszerzenie zostanie z automatu załadowany do naszego panelu zarządzania Joomla!.

PS jeżeli jesteście ciekawi na temat Cherry Picker for Virtuemart, proponujemy Wam "zagłębić" się w witrynę autora niniejszego rozszerzenia. Najprościej jest ją wyszukać wpisując frazę „Cherry Picker for Virtuemart” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: www.google.com/search?q=Cherry Picker for Virtuemart + Joomla

Bezpieczne stosowanie komponentu Cherry Picker for Virtuemart

Możliwe, iż zastanawiasz się nad bezpieczeństwem rozszerzenia Cherry Picker for Virtuemart. Tutaj istotną kwestią jest zadbanie o jego aktualność. Prostym sposobem na aktualizację Cherry Picker for Virtuemart to wykonanie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. Jeżeli nie możemy przeprowadzić w/w aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję znajdziemy na stronie autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek Cherry Picker for Virtuemart, Autostand, Modules Anywhere bądź Universal AJAX Live Search rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, a przy tym również aktualność...Joomli

Skąd ściągnąć Cherry Picker for Virtuemart

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym sposobem na pobranie Cherry Picker for Virtuemart jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i wyszukanie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym wypadku Cherry Picker for Virtuemart) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie community Joomla! bez ustanku aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zalecenia na temat Cherry Picker for Virtuemart były dla Was przydatne. Jeśli jednak chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - skontaktuj się z naszą firmą. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.