Ten kto pasjonuje się Joomla! oraz na innych CMS (Drupal, Wordpress, itd.) wie, że rzeczywistym plusem systemów nie jest CMS sam w sobie, a specjalnie wykreowane dla nich rozszerzenia . Dla Joomli takimi rozszerzeniami są Komponenty (po ang. components). Komponenty to fundamentalne, i najbardziej skomplikowane cząstki CMS Joomla!. Ilość wspomnianych pluginów dla CMS Joomla! mieści się w tysiącach. Warto mieć na uwadze, że grupa społeczna tego CMS systematycznie poszerza się i tworzy nowe, innowacyjne rozwiązania. Na przykład rozszerzeniem dla Joomla jest Phoca Guestbook Fabrik, czy RSEvents!Pro Także Wśród tych dodatków możemy wyszukać komponent - ChronoForms.

Co nieco o ChronoForms

ChronoForms to świetny przykład na to jak w kilku aktach otrzymać możliwość powiększenia liczby oferowanych przez CMS funkcji jakie dotąd nie do końca były dostępne, bądź mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Warto mieć na uwadze, że dodatki (a spośród nich np. Phoca Guestbook bądź właśnie ChronoForms) pozwalają na zagospodarowanie naszej portalu w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod CMS Joomla!. Taki sposób, przy zachowaniu ostrożności pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności naszego serwisu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co istotne - bez wiedzy na temat programowania.

Jak zaimplementować ChronoForms do Joomla?

Jeżeli instalacja opisywanego komponentu wzbudza w Was obawę i czujecie, że Was przerasta - spokojnie, nie ma się czego obawiać:). Implementacja - co przeczytamy na stronie twórcy ChronoForms, sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez standardowy instalator, który typowo znajduje się w CMS Joomla!, a co z tego wynika instalacja ChronoForms niczym nie różni się od instalacji dodatku Phoca Guestbook lub Fabrik, czy też RSEvents!Pro itp. Po instalacji paczki z rozszerzeniem ChronoForms rozszerzenie zostanie samoczynnie osadzony w panelu zarządzania.

PS jeżeli interesują Was szczegóły na temat ChronoForms, proponujemy Wam "zagłębić" się w witrynę dewelopera tego rozwiązania. Najłatwiej jest ją wyszukać bezpośrednio wpisując frazę „ChronoForms” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczne korzystanie rozszerzenia ChronoForms

Możliwe, że zastanawiasz się nad bezpieczeństwem ChronoForms. Tutaj kardynalną sprawą powinno być troska o jego aktualność. Prostym sposobem aktualizacji ChronoForms to wykonanie "update" z poziomu panelu adm. CMS. Jeśli nie możemy wykonać aktualizacji poprzez panel administracyjny, to pamiętajmy, że prawie zawsze najnowszą wersję odnajdziemy na stronie producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek ChronoForms, Phoca Guestbook, Fabrik bądź RSEvents!Pro receptą na bezpieczeństwo jest aktualność aplikacji, ale również aktualność...Joomli

Skąd ściągnąć ChronoForms

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie ChronoForms jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku ChronoForms) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie populacja Joomli bez przerwy aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby instrukcje zawarte w tym artykule były dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - skontaktuj się z naszą agencją interaktywną. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Masz problem z konfiguracją lub instalacją strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.