Ten kto posiada CMS Joomla! albo innego CMS (Wordpress, Drupal, itd.) wie, iż realną mocną stroną takich systemów nie jest CMS sam w sobie, lecz dodatkowo napisane dla nich dodatki. Dla Joomli takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponenty to fundamentalne, ale przy tym najbardziej złożone cząstki CMS Joomla!. Ilość wspomnianych dodatków dla Joomli zawiera się w tysiącach. Należy mieć w pamięci, iż społeczność tego CMS stale wzrasta i przygotowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym komponentem dla CMS Joomla! jest AntiCopy Fox Contact Form, czy SimpleCaddy Również Wśród owych programów możemy wyszukać komponent - Community Builder.

Pora na kilka zdań w temacie Community Builder

Rozszerzenie Community Builder to idealny przykład na to jak w kilku prostych zabiegach jesteśmy w stanie powiększyć grono oferowanych przez CMS Joomla funkcji, które dotąd nie były dostępne, lub mieliśmy z nimi kontakt w okrojonym zakresie. Warto przypomnieć, że dodatki (a spośród nich np. AntiCopy bądź właśnie Community Builder) pozwalają na zagospodarowanie naszej strony internetowej w powyższe funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod CMS Joomla!. Taki sposób, przy zachowaniu ostrożności pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością portalu w miarę bezpieczny sposób, a co istotne - bez znajomości zasad programowania.

Instalacja Community Builder w Joomli

Jeżeli instalacja Community Builder wzbudza w Was strach i czujecie, że Was przerasta - wyluzujcie, nie ma się czego obawiać:). Instalacja - co możemy przeczytać w dokumentacji Community Builder, co do zasady sprowadza się do wczytania paczki instalacyjnej poprzez standardowy instalator, który typowo znajduje się w Joomla!, a co z tego wynika instalacja Community Builder niczym nie różni się od instalacji dodatku AntiCopy lub Fox Contact Form, czy też SimpleCaddy itp. Po instalacji paczki z rozszerzeniem Community Builder rozszerzenie zostanie samoczynnie umiejscowiony w naszym panelu zarządzania.

PS. Jeśli chcecie poznać więcej interesujących detali na temat Community Builder, proponujemy "zagłębić" się w home page producenta tego rozszerzenia. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Community Builder” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: www.google.com/search?q=Community Builder + Joomla

Bezpieczeństwo stosowania rozszerzenia Community Builder

Możliwe, iż zastanawiasz się czy komponent - Community Builder jest bezpieczny . W tym miejscu najistotniejszą kwestią zdaje się być dbanie o jego aktualność. Bezproblemowym sposobem na aktualizację Community Builder będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu adm. CMS. W sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie wykonać w/w aktualizacji poprzez panel zarządzania, to pamiętajmy, że prawie zawsze najnowszą wersję odnajdziemy na stronie twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek Community Builder, AntiCopy, Fox Contact Form bądź SimpleCaddy rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność aplikacji, a przy tym również aktualność...Joomli

Skąd bezpiecznie pobrać Community Builder

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie Community Builder jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Community Builder) :-) extensions.joomla.org to strefa gdzie społeczeństwo Joomli nieustannie aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Liczymy, że przekazane przez nas wskazówki na temat Community Builder będą dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie „czarną magią” - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z instalacją lub konfiguracją witryny? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.