Ten kto posiada Joomla albo innego CMS (Wordpress, Drupal, itd.) wie, że prawdziwym plusem programów nie jest CMS sam w sobie, a dodatkowo utworzone dla nich rozszerzenia. Jeżeli chodzi o Joomlę takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to podstawowe, ale najbardziej złożone cząstki Joomla. Zbiór wspomnianych dodatków dla Joomla! mieści się w tysiącach. Warto mieć w pamięci, że społeczność tego CMS bez przerwy się powiększa i opracowując nowe i kreatywne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem dla CMS Joomla! jest Hotspots Pro Creative Contact Form, czy Universal AJAX Live Search Również Wśród owych pluginów znajdziemy komponent - Contact Enhanced Component.

Co nieco o Contact Enhanced Component

Rozszerzenie Contact Enhanced Component jest interesującym przykładem na to jak w paru posunięciach możemy powiększyć liczbę oferowanych przez CMS Joomla funkcji jakie dotąd nie do końca były dostępne, bądź mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto mieć na uwadze, że dodatki (a spośród nich np. Hotspots Pro bądź właśnie Contact Enhanced Component) pozwalają na zagospodarowanie portalu w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby wpływania na podstawowy kod źródłowy Joomla. Taki sposób, przy zachowaniu należytej ostrożności i uwadze pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności naszego portalu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co najważniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Jak zaimplementować Contact Enhanced Component do CMS Joomla?

Jeżeli instalacja opisywanego komponentu wzbudza w Was strach i czujecie, że może Was przeróść - wyluzujcie, nie ma się czego obawiać:). Instalacja - co możemy przeczytać na stronie twórcy Contact Enhanced Component, co do zasady sprowadza się do wczytania paczki instalacyjnej za pomocą zwykłego instalatora, który domyślnie znajduje się w CMS Joomla!, a co za tym idzie instalacja Contact Enhanced Component niczym nie różni się od instalacji dodatku Hotspots Pro lub Creative Contact Form, czy też Universal AJAX Live Search itp. Po instalacji paczki z rozszerzeniem Contact Enhanced Component rozszerzenie zostanie z automatu dodany do naszego panelu zarządzania Joomla!.

PS jeżeli interesują Was detale na temat Contact Enhanced Component, proponujemy Wam "zagłębić" się w home page twórcy niniejszego rozszerzenia. Najprościej jest ją wyszukać wpisując frazę „Contact Enhanced Component” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: www.google.com/search?q=Contact Enhanced Component + Joomla

Bezpieczne stosowanie rozszerzenia Contact Enhanced Component

Możliwe, że zastanawiasz się nad bezpieczeństwem aplikacji Contact Enhanced Component. Tutaj przewodnią sprawą powinno być troska o jego aktualność. Najprostszym sposobem aktualizacji Contact Enhanced Component to przeprowadzenie "update" z poziomu panelu adm. CMS. Jeśli nie możemy wykonać aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najnowszą wersję odnajdziemy na stronie producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek Contact Enhanced Component, Hotspots Pro, Creative Contact Form bądź Universal AJAX Live Search receptą na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Z jakiej strony ściągnąć Contact Enhanced Component

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie każdego komponentu jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org i wyszukanie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku Contact Enhanced Component) :-) Strona extensions.joomla.org to strefa gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! codziennie aktualizują oraz zamieszczają nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zalecenia na temat Contact Enhanced Component były dla Was przydatne. Jeśli mimo to potrzebujesz pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie „czarną magią” - skontaktuj się z nami. Przedstawimy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Masz problemy z instalacją lub konfiguracją witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.