Ten kto skupia się na Joomla i na innych CMS (Drupal, Wordpress, etc.) wie, iż prawdziwym plusem owych programów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, a specjalnie dedykowane dla nich rozszerzenia. Jeżeli chodzi o CMS Joomla! takimi rozszerzeniami są Komponenty (po ang. components). Komponenty to zasadnicze, jednakowoż najbardziej złożone segmenty Joomli. Grono wspomnianych rozszerzeń dla Joomli zawiera się w tysiącach. Warto mieć na uwadze, iż "community" tego CMS stale rośnie i przygotowując nowe , kreatywne rozwiązania. Posługując się przykładem: komponentem dla CMS Joomla! jest DJ-Classifieds JFBConnect, czy Engage Box Również Wśród tych programów znajdziemy komponent - Content Builder.

Kilka zdań o Content Builder

Rozszerzenie Content Builder jest świetnym przykładem na to jak w paru prostych aktach możemy powiększyć ilość oferowanych przez CMS Joomla zastosowań, które dotychczas nie były dostępne, albo mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Warto mieć na uwadze, że dodatki (a spośród nich np. DJ-Classifieds bądź właśnie Content Builder) pozwalają na urządzenie naszej strony WWW w powyższe funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod Joomli. Takie podejście, przy zachowaniu należytej ostrożności pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności naszego serwisu w miarę bezpieczny sposób, a co najważniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Instalacja Content Builder w CMS Joomla

Jeżeli instalacja opisywanego komponentu wzbudza w Was strach i czujecie, że może Was przeróść - uspokajamy, bez obaw:). Implementacja - co przeczytamy w dokumentacji Content Builder, co do zasady sprowadza się do wczytania paczki instalacyjnej za sprawą standardowego instalatora, który modelowo ma lokalizację w Joomla!, a co za tym idzie instalacja Content Builder niczym nie różni się od instalacji dodatku DJ-Classifieds lub JFBConnect, czy też Engage Box itp. Po wgraniu paczki z rozszerzeniem Content Builder komponent zostanie automatycznie załadowany do naszego panelu zarządzania Joomla!.

PS jeśli chcecie poznać więcej szczegółów na temat Content Builder, proponujemy "zagłębić" się w home page twórcy niniejszego rozszerzenia. Najłatwiej na nią trafić bezpośrednio wpisując frazę „Content Builder” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczne stosowanie rozszerzenia Content Builder

Możliwe, iż zastanawiasz się nad bezpieczeństwem rozszerzenia Content Builder. W tym miejscu najistotniejszą sprawą powinno być troska o jego aktualność. Łatwym sposobem na aktualizację Content Builder to wykonanie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. W sytuacji, gdy nie możemy wykonać aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to pamiętajmy, że prawie zawsze najnowszą wersję odnajdziemy na stronie twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek Content Builder, DJ-Classifieds, JFBConnect bądź Engage Box receptą na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Pobieranie Content Builder

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie Content Builder jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Content Builder) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce gdzie społeczność Joomla! bez przerwy aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Mamy nadzieję, że powyższe podpowiedzi na temat Content Builder będą dla Ciebie przydatne. Jeżeli mimo to liczysz na fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z konfiguracją lub instalacją strony? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.