Każdy kto korzysta z Joomla albo innego CMS (Wordpress, Drupal, etc.) wie, iż realną potęgą tych programów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz dodatkowo dedykowane dla nich aplikacje. Jeżeli chodzi o Joomlę takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponenty to podstawowe, ale przy tym najbardziej złożone częsci Joomla. Grono wspomnianych pluginów dla CMS Joomla! zawiera się w tysiącach. Warto mieć w pamięci, iż społeczność tego CMS systematycznie się powiększa i opracowuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Na przykład rozszerzeniem dla Joomla jest qlform jQuery Easy, czy PayPlans Także Wśród tych programów jesteśmy w stanie wyszukać komponent - Content Templater.

Kilka zdań w temacie Content Templater

Content Templater jest interesującym przykładem na to jak w niewielu prostych ruchach możemy wpłynąć na liczbę oferowanych przez CMS Joomla funkcji jakie dotychczas nie do końca były dostępne, bądź mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto pamiętać, że dodatki (a wśród nich np. qlform bądź właśnie Content Templater) pozwalają na wyposażenie strony internetowej w powyższe funkcje i treści bez potrzeby wpływania na podstawowy kod Joomla. Taki sposób, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością portalu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co istotne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Jak zainstalować Content Templater do CMS Joomla?

Jeżeli obawiacie się, że instalacja opisywanego dodatku Was przerośnie - uspokajamy, bez obaw:). Instalacja - co możemy przeczytać na stronie twórcy Content Templater, co do zasady sprowadza się do załadowania paczki instalacyjnej poprzez standardowy instalator, który domyślnie znajduje się w Joomla!, czyli instalacja Content Templater niczym nie różni się od instalacji dodatku qlform lub jQuery Easy, czy też PayPlans itp. Po instalacji paczki z rozszerzeniem Content Templater rozszerzenie zostanie samoczynnie umiejscowiony w naszym panelu zarządzania.

PS jeżeli chcecie poznać więcej szczegółów na temat Content Templater, proponujemy "zagłębić" się w witrynę producenta niniejszego rozwiązania. Najprościej jest ją znaleźć wpisując frazę „Content Templater” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: www.google.com/search?q=Content Templater + Joomla

Bezpieczeństwo korzystania komponentu Content Templater

Zapewne niektórzy z Was zastanawiają się nad tym czy komponent dla Joomla! - Content Templater jest bezpieczny . W tym miejscu przewodnią sprawą powinno być zadbanie o jego aktualność. Najłatwiejszym sposobem na aktualizację Content Templater będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. Jeśli z jakichś względów nie możemy przeprowadzić wyżej wymienionej aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to pamiętajmy, że prawie zawsze najnowszą wersję znajdziemy na stronie twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek Content Templater, qlform, jQuery Easy bądź PayPlans receptą na bezpieczeństwo jest aktualność aplikacji, ale również aktualność...CMS Joomla!

Z jakiej strony pobrać Content Templater

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie Content Templater jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku Content Templater) :-) extensions.joomla.org to obszar gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! bez przerwy aktualizują oraz publikują nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby instrukcje na temat Content Templater były dla Was przydatne. Jeśli mimo to potrzebujesz pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie „czarną magią” - skontaktuj się z naszą firmą. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z instalacją lub konfiguracją witryny? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.