Ten kto pasjonuje się Joomla czy na innych CMS (Wordpress, Drupal, itd.) wie, że prawdziwą zaletą systemów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, a specjalnie dedykowane dla nich rozszerzenia. Jeżeli chodzi o Joomlę takimi rozszerzeniami są Komponenty (po ang. components). Komponenty to fundamentalne, jednakowoż najbardziej skomplikowane segmenty Joomli. Ilość wspomnianych dodatków dla CMS Joomla! zawiera się w tysiącach. Należy mieć na uwadze, że społeczność tego CMS ciągle rośnie i tworzy nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, rozszerzeniem dla Joomla jest JEA Creative Contact Form, czy Smart Flash Header Również Wśród owych pluginów znajdziemy komponent - Creative Contact Form.

Pora na kilka zdań w temacie Creative Contact Form

Creative Contact Form jest interesującym przykładem na to jak w niewielu działaniach dostać możliwość zwiększenia liczby oferowanych przez CMS Joomla zastosowań jakie dotąd nie były dostępne, lub mieliśmy z nimi kontakt w okrojonej płaszczyźnie. Warto mieć na uwadze, że dodatki (a wśród nich np. JEA bądź właśnie Creative Contact Form) pozwalają na zagospodarowanie naszej witryny internetowej w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod Joomli. Taki sposób, przy zachowaniu należytej ostrożności pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego serwisu w miarę bezpieczny sposób, a co istotne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

W jaki sposób zainstalować Creative Contact Form w Joomla?

Powracając do naszego komponentu. Jeżeli instalacja Creative Contact Form wzbudza w Was strach i czujecie, że Was przerasta - uspokajamy, bez obaw:). Instalacja - co przeczytamy w dokumentacji Creative Contact Form, sprowadza się w zasadzie do załadowania paczki instalacyjnej za pomocą zwykłego instalatora, który modelowo znajduje się w Joomla!, a co z tego wynika instalacja Creative Contact Form niczym nie różni się od instalacji dodatku JEA lub Creative Contact Form, czy też Smart Flash Header itp. Po wgraniu paczki z Creative Contact Form rozszerzenie zostanie samodzielnie dodany do naszego panelu zarządzania Joomla!.

PS jeżeli interesują Was szczegóły na temat Creative Contact Form, proponujemy "zagłębić" się w witrynę producenta niniejszego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „Creative Contact Form” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczne użytkowanie Creative Contact Form

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się czy komponent - Creative Contact Form jest bezpieczny . W tym miejscu przewodnią sprawą powinno być zadbanie o jego aktualność. Prostym sposobem na aktualizację Creative Contact Form to wykonanie "update" z poziomu panelu zarządzania CMS. W przypadku, gdy nie jesteśmy w stanie przeprowadzić wyżej wymienionej aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję znajdziemy na stronie producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie Creative Contact Form, JEA, Creative Contact Form bądź Smart Flash Header rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność komponentu, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Jak ściągnąć Creative Contact Form

Bezpiecznym i chyba najprostszym rozwiązaniem na pobranie Creative Contact Form jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie odnalezienie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku Creative Contact Form) :-) extensions.joomla.org jest miejscem, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! codziennie aktualizują oraz publikują nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby sugestie zawarte w tej publikacji były dla Ciebie przydatne. Jeżeli jednak liczysz na fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie „czarną magią” - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z konfiguracją lub instalacją strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.