Każdy kto skupia się na CMS Joomla! czy na innych CMS (Wordpress, Drupal, itp.) wie, że rzeczywistą cechą charakterystyczną owych systemów nie jest CMS sam w sobie, lecz specjalnie przygotowane dla nich dodatki. Dla Joomli takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to bazowe, jednakowoż najbardziej złożone częsci Joomla. Ilość wspomnianych pluginów dla Joomla! zawiera się w tysiącach. Należy pamiętać, że grupa społeczna tego CMS stale wzrasta i opracowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Na przykład rozszerzeniem dla CMS Joomla! jest DJ-Classifieds Responsivizer, czy JSN ImageShow PRO Również Wśród tych wtyczek możemy wyszukać komponent - Custom Filters Pro.

Garść zdań w temacie Custom Filters Pro

Custom Filters Pro to świetny przykład na to jak w paru prostych zabiegach możemy zwiększyć liczbę oferowanych przez CMS Joomla usług, które przedtem nie do końca były dostępne, bądź mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Warto mieć na uwadze, że dodatki ( spośród nich np. DJ-Classifieds bądź właśnie Custom Filters Pro) pozwalają na wyposażenie portalu w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby wpływania na podstawowy kod Joomla. Taki sposób, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego serwisu w miarę bezpieczny sposób, a co najistotniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Sposób instalacji Custom Filters Pro

Jeżeli instalacja Custom Filters Pro wzbudza w Was obawy i czujecie, że Was przerasta - "relax", bez obaw:). Implementacja - co przeczytamy na witrynie twórcy Custom Filters Pro, sprowadza się w zasadzie do załadowania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator, który jest zlokalizowany w Joomla!, a co za tym idzie instalacja Custom Filters Pro niczym nie różni się od instalacji dodatku DJ-Classifieds lub Responsivizer, czy też JSN ImageShow PRO itp. Po instalacji paczki z rozszerzeniem Custom Filters Pro rozszerzenie zostanie samoczynnie umiejscowiony w naszym panelu zarządzania.

PS jeśli chcecie poznać więcej interesujących szczegółów na temat Custom Filters Pro, proponujemy "zagłębić" się w home page autora tego rozszerzenia. Najłatwiej jest ją znaleźć wpisując frazę „Custom Filters Pro” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczeństwo korzystania Custom Filters Pro

Może niektórzy z Was zastanawiają się nad tym czy komponent - Custom Filters Pro jest bezpieczny . W tym miejscu ważną kwestią zdaje się być dbanie o jego aktualność. Łatwym sposobem na aktualizację Custom Filters Pro to wykonanie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. Jeśli z jakichś względów nie możemy przeprowadzić wyżej wymienionej aktualizacji poprzez panel zarządzania, to warto mieć na uwadze, że w większości przypadków, najnowszą wersję znajdziemy na stronie autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek Custom Filters Pro, DJ-Classifieds, Responsivizer bądź JSN ImageShow PRO rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność aplikacji, ale również aktualność...Joomli

Z jakiej strony pobrać Custom Filters Pro

Bezpiecznym i chyba najprostszym sposobem na pobranie Custom Filters Pro jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i odnalezienie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku Custom Filters Pro) :-) Strona extensions.joomla.org to miejsce, w którym Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci Joomla! codziennie aktualizują oraz dodają nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby informacje zawarte w tej publikacji były dla Ciebie przydatne. Jeśli jednak chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie „czarną magią” - skontaktuj się z nami. Przedstawimy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.