Każdy kto zajmuje się CMS Joomla! czy na innych CMS (Wordpress, Drupal, itd.) wie, iż rzeczywistym plusem programów nie jest CMS sam w sobie, lecz specjalnie napisane dla nich programy . Jeżeli mówimy o Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponent to elementarny, ale najbardziej zaawansowany składnik do Joomla. Grono wspomnianych rozszerzeń dla Joomla! zawiera się w tysiącach. Warto mieć na uwadze, iż społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią systematycznie wzrasta i przygotowując nowe , kreatywne rozwiązania. Posługując się przykładem: rozszerzeniem dla Joomla jest Content Templater Kunena, czy RealEstateManager Także Wśród tych rozszerzeń jesteśmy w stanie wyszukać komponent - DJ-Classifieds.

Nieco zdań w temacie DJ-Classifieds

Rozszerzenie DJ-Classifieds to dobry wzór na to jak w niewielu ruchach otrzymać możliwość zwiększenia liczby oferowanych przez CMS funkcji, które przedtem nie były dostępne, lub mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Warto przypomnieć, że dodatki ( wśród nich np. Content Templater bądź właśnie DJ-Classifieds) pozwalają na wyposażenie naszej portalu w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod Joomla. Taki sposób, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności serwisu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co istotne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Jak zainstalować DJ-Classifieds w Joomla?

Wracając do naszego komponentu. Jeżeli czujecie strach, że instalacja tego dodatku Was przerośnie - uspokajamy, nie ma się czego obawiać:). Instalacja - co przeczytamy w dokumentacji DJ-Classifieds, sprowadza się w zasadzie do załadowania paczki instalacyjnej za sprawą standardowego instalatora, który modelowo ma lokalizację w CMS Joomla!, a więc instalacja DJ-Classifieds niczym nie różni się od instalacji dodatku Content Templater lub Kunena, czy też RealEstateManager itp. Po wgraniu paczki z DJ-Classifieds komponent zostanie samoistnie umiejscowiony w panelu zarządzania.

PS jeżeli jesteście ciekawi na temat DJ-Classifieds, proponujemy "zagłębić" się w home page twórcy niniejszego rozszerzenia. Najprościej jest ją wyszukać bezpośrednio wpisując frazę „DJ-Classifieds” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczeństwo korzystania DJ-Classifieds

Możliwe, iż zastanawiasz się nad bezpieczeństwem aplikacji DJ-Classifieds. W tym miejscu najistotniejszą sprawą zdaje się być dbanie o jego aktualność. Najłatwiejszym sposobem na aktualizację DJ-Classifieds będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu adm. CMS. W sytuacji, gdy nie możemy wykonać aktualizacji poprzez panel zarządzania, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najnowszą wersję odszukamy na stronie producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek DJ-Classifieds, Content Templater, Kunena bądź RealEstateManager rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność pluginu, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Z jakiej strony pobrać DJ-Classifieds

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym rozwiązaniem na pobranie DJ-Classifieds jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i odnalezienie interesującego nas dodatku (czyli w tym wypadku DJ-Classifieds) :-) Strona extensions.joomla.org to strefa gdzie community Joomla! bez przerwy aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Liczymy, że przekazane przez nas wskazówki na temat DJ-Classifieds będą dla Was przydatne. Jeśli jednak chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie „czarną magią” - napisz lub zadzwoń. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.