Ten kto jest pasjonatem Joomla albo na innych CMS (Wordpress, Drupal, itp.) wie, iż największą dobrodziejstwem owych systemów nie jest CMS sam w sobie, lecz specjalnie utworzone dla nich rozszerzenia. Jeżeli mówimy o Joomla!, takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to zasadnicze, ale najbardziej złożone składowe Joomli. Liczba wspomnianych dodatków dla Joomli zawiera się w tysiącach. Warto mieć w pamięci, iż społeczność tego CMS ciągle się powiększa i opracowując nowe , kreatywne rozwiązania. Przykładowym komponentem dla Joomla jest EFSEO - Easy Frontend SEO Event Booking, czy Improved AJAX Login Register Również Wśród tych dodatków znajdziemy komponent - DJ-ImageSlider.

Parę zdań na temat DJ-ImageSlider

DJ-ImageSlider to idealny przykład na to jak w paru działaniach dostać możliwość zwiększenia grona oferowanych przez CMS usług, które dotychczas nie do końca były dostępne, bądź mieliśmy z nimi kontakt w okrojonej płaszczyźnie. Warto mieć na uwadze, że dodatki (a spośród nich np. EFSEO - Easy Frontend SEO bądź właśnie DJ-ImageSlider) pozwalają na wyposażenie naszej witryny w wyżej wspomniane funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod Joomli. Takie rozwiązanie, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności serwisu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co istotne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Instalacja DJ-ImageSlider w Joomla

Jeżeli w jakiś sposób obawiacie się, że instalacja opisywanego dodatku Was przerośnie - wyluzujcie, nie ma się czego obawiać:). Instalacja - co przeczytamy w dokumentacji DJ-ImageSlider, praktycznie sprowadza się do wczytania paczki instalacyjnej za sprawą standardowego instalatora, który modelowo znajduje się w CMS Joomla!, a co z tego wynika instalacja DJ-ImageSlider niczym nie różni się od instalacji dodatku EFSEO - Easy Frontend SEO lub Event Booking, czy też Improved AJAX Login Register itp. Po instalacji paczki z DJ-ImageSlider rozszerzenie zostanie samoczynnie załadowany do panelu zarządzania Joomla!.

PS jeżeli jesteście ciekawi na temat DJ-ImageSlider, proponujemy Wam "zagłębić" się w witrynę twórcy tego rozszerzenia. Najprościej jest ją wyszukać wpisując frazę „DJ-ImageSlider” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczne korzystanie rozszerzenia DJ-ImageSlider

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem aplikacji DJ-ImageSlider. Tutaj nadrzędną kwestią powinno być troska o jego aktualność. Najłatwiejszym sposobem na aktualizację DJ-ImageSlider będzie wykonanie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. W sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie wykonać aktualizacji poprzez panel zarządzania, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najnowszą wersję odszukamy na stronie autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie DJ-ImageSlider, EFSEO - Easy Frontend SEO, Event Booking bądź Improved AJAX Login Register rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność aplikacji, a przy tym również aktualność...Joomli

Z jakiej strony pobrać DJ-ImageSlider

Najbezpieczniejszym i najprostszym rozwiązaniem na pobranie każdego rozszerzenia jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i odszukanie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku DJ-ImageSlider) :-) extensions.joomla.org jest miejscem, w którym społeczeństwo Joomla! codziennie aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby sugestie zawarte w tej publikacji były dla Was przydatne. Jeżeli jednak odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.