Ten kto jest pasjonatem Joomla oraz na innych CMS (Wordpress, Drupal, itd.) wie, iż rzeczywistym plusem owych programów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, a dodatkowo przygotowane dla nich dodatki . Jeżeli chodzi o Joomlę takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to podstawowe, jednakowoż najbardziej złożone składniki Joomli. Zbiór wspomnianych pluginów dla CMS Joomla! zawiera się w tysiącach. Warto mieć w pamięci, iż społeczność tego CMS ciągle się powiększa i tworzy nowe , kreatywne rozwiązania. Na przykład komponentem dla Joomla jest Sliders DT Register, czy ReDJ Również Wśród tych dodatków znajdziemy komponent - DPCalendar.

Co nieco o DPCalendar

DPCalendar jest ciekawym przykładem na to jak w paru prostych zabiegach możemy zwiększyć grono oferowanych przez CMS Joomla usług jakie dotychczas nie były dostępne, lub mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Warto przypomnieć, że dodatki (a wśród nich np. Sliders bądź właśnie DPCalendar) pozwalają na wyposażenie strony WWW w wyżej wspomniane funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod źródłowy Joomli. Taki sposób, przy zachowaniu ostrożności pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością portalu w miarę bezpieczny sposób, a co istotne - bez umiejętności programowania.

Jak zaimplementować DPCalendar w Joomla?

Powracając do DPCalendar. Jeżeli obawiacie się, że instalacja dodatku Was przerośnie - wyluzujcie, nie ma się czego obawiać:). Implementacja - co przeczytamy na witrynie twórcy DPCalendar, co do zasady sprowadza się do wgrania paczki instalacyjnej poprzez standardowy instalator, który normalnie znajduje się w CMS Joomla!, a co za tym idzie instalacja DPCalendar niczym nie różni się od instalacji dodatku Sliders lub DT Register, czy też ReDJ itp. Po instalacji paczki z rozszerzeniem DPCalendar rozszerzenie zostanie samoczynnie dodany do panelu zarządzania Joomla!.

PS. Jeśli macie ochotę poznać więcej ciekawych szczegółów na temat DPCalendar, proponujemy Wam "zagłębić" się w home page twórcy niniejszego rozszerzenia. Najprościej jest ją wyszukać wpisując frazę „DPCalendar” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: www.google.com/search?q=DPCalendar + Joomla

Bezpieczne stosowanie DPCalendar

Możliwe, iż zastanawiasz się nad bezpieczeństwem pluginu DPCalendar. W tym miejscu istotną kwestią zdaje się być zadbanie o jego aktualność. Łatwym sposobem aktualizacji DPCalendar będzie wykonanie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. Jeśli z jakichś względów nie możemy wykonać wyżej wymienionej aktualizacji poprzez panel administracyjny, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję znajdziemy na stronie producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie DPCalendar, Sliders, DT Register bądź ReDJ rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność programu, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Skąd bezpiecznie pobrać DPCalendar

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym sposobem na pobranie DPCalendar jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i odnalezienie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku DPCalendar) :-) extensions.joomla.org to strefa gdzie Joomlersi - bo tak mówią o sobie pasjonaci CMS Joomla! bez ustanku aktualizują i dodają nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Liczymy na to, że przekazane przez nas sugestie na temat DPCalendar będą dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie „czarną magią” - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.