Ten kto jest pasjonatem CMS Joomla! i na innych CMS (Wordpress, Drupal, itd.) wie, że prawdziwą siłą systemów nie jest CMS sam w sobie, a specjalnie utworzone dla nich aplikacje. Dla Joomli takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to podstawowe, ale najbardziej skomplikowane ogniwa Joomli. Grono wspomnianych rozszerzeń dla Joomla! mieści się w tysiącach. Należy pamiętać, że społeczność tego CMS stale poszerza się i opracowuje nowe , kreatywne rozwiązania. Przykładowym rozszerzeniem dla CMS Joomla! jest RSGallery2 Mosets Tree, czy DisplayNews by BK Również Wśród owych dodatków odnajdziemy komponent - DPCalendar Lite.

Parę zdań o DPCalendar Lite

DPCalendar Lite jest ciekawym przykładem na to jak w kilku ruchach dostać możliwość zwiększenia ilości oferowanych przez CMS funkcji jakie dotychczas nie do końca były dostępne, lub mieliśmy z nimi kontakt w okrojonym zakresie. Warto mieć na uwadze, że dodatki ( spośród nich np. RSGallery2 bądź właśnie DPCalendar Lite) pozwalają na urządzenie naszej witryny internetowej w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby wpływania na podstawowy kod źródłowy Joomli. Taki sposób, przy zachowaniu ostrożności i uwadze pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego serwisu w miarę bezpieczny sposób, a co najważniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Instalacja DPCalendar Lite w CMS Joomla

Powracając do DPCalendar Lite. Jeżeli obawiacie się, że instalacja opisywanego pluginu może Was przeróść - "relax", nie ma obaw:). Implementacja - co możemy przeczytać na stronie twórcy DPCalendar Lite, sprowadza się w zasadzie do wczytania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator, który znajduje się w Joomla!, a co z tego wynika instalacja DPCalendar Lite niczym nie różni się od instalacji dodatku RSGallery2 lub Mosets Tree, czy też DisplayNews by BK itp. Po wgraniu paczki z DPCalendar Lite rozszerzenie zostanie automatycznie dodany do naszego panelu zarządzania Joomla!.

PS jeżeli macie ochotę poznać więcej szczegółów na temat DPCalendar Lite, proponujemy Wam "zagłębić" się w stronę producenta niniejszego rozszerzenia. Najprościej jest ją znaleźć bezpośrednio wpisując frazę „DPCalendar Lite” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczeństwo stosowania komponentu DPCalendar Lite

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem aplikacji DPCalendar Lite. W tym miejscu ważną kwestią zdaje się być zadbanie o jego aktualność. Najłatwiejszym sposobem na aktualizację DPCalendar Lite będzie wykonanie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. Jeżeli nie możemy wykonać aktualizacji poprzez panel administracyjny, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję znajdziemy na stronie autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie DPCalendar Lite, RSGallery2, Mosets Tree bądź DisplayNews by BK receptą na bezpieczeństwo jest aktualność wtyczki, a przy tym również aktualność...Joomli

Jak pobrać DPCalendar Lite

Najbezpieczniejszym i najprostszym rozwiązaniem na pobranie DPCalendar Lite jest wejście na oficjalną witrynę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i wyszukanie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym wypadku DPCalendar Lite) :-) extensions.joomla.org to miejsce, w którym społeczność Joomli bez przerwy aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby informacje zawarte w tym artykule były dla Was przydatne. Jeżeli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci atrakcyjną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Masz problemy z konfiguracją lub instalacją strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.