Ten kto jest pasjonatem Joomla! lub na innych CMS (Wordpress, Drupal, itd.) wie, iż największą potęgą owych programów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, a specjalnie opracowane dla nich rozszerzenia . Dla Joomli takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to podstawowy, ale najbardziej zaawansowany składnik CMS Joomla!. Liczba wspomnianych pluginów dla Joomli mieści się w tysiącach. Należy pamiętać, iż społeczność tego CMS stale rośnie i opracowuje nowe, innowacyjne rozwiązania. Posługując się przykładem: rozszerzeniem dla Joomla jest FW Real Estate Jomres, czy Solidres Także Wśród tych rozszerzeń możemy znaleźć komponent - DT Register.

Co nieco o DT Register

Rozszerzenie DT Register jest prostym przykładem na to jak w kilku zabiegach otrzymać możliwość powiększenia ilości oferowanych przez CMS zastosowań, które dotychczas nie były dostępne, lub mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Warto mieć na uwadze, że dodatki ( spośród nich np. FW Real Estate bądź właśnie DT Register) pozwalają na wyposażenie naszej portalu w powyższe funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod źródłowy CMS Joomla!. Taki sposób, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności i uwadze pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności portalu w miarę bezpieczny sposób, a co istotne - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Implementacja DT Register w Joomli

Jeżeli instalacja opisywanego komponentu wzbudza w Was strach i czujecie, że może Was przeróść - uspokajamy, nie ma obaw:). Instalacja - co przeczytamy w dokumentacji DT Register, praktycznie sprowadza się do wczytania paczki instalacyjnej za sprawą zwykłego instalatora, który typowo ma lokalizację w CMS Joomla!, czyli instalacja DT Register niczym nie różni się od instalacji dodatku FW Real Estate lub Jomres, czy też Solidres itp. Po instalacji paczki z rozszerzeniem DT Register komponent zostanie samoistnie osadzony w panelu zarządzania.

PS jeśli jesteście ciekawi na temat DT Register, proponujemy "zagłębić" się w home page autora tego rozszerzenia. Najprościej jest ją wyszukać bezpośrednio wpisując frazę „DT Register” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczne korzystanie rozszerzenia DT Register

Możliwe, iż zastanawiasz się czy komponent dla CMS Joomla! - DT Register jest bezpieczny . W tym miejscu najistotniejszą sprawą zdaje się być dbanie o jego aktualność. Najprostszym sposobem aktualizacji DT Register będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu adm. CMS. Jeżeli nie możemy wykonać wyżej wymienionej aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najnowszą wersję znajdziemy na stronie dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie DT Register, FW Real Estate, Jomres bądź Solidres receptą na bezpieczeństwo jest aktualność wtyczki, ale również aktualność...CMS Joomla!

Jak pobrać DT Register

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie każdego rozszerzenia jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i wyszukanie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku DT Register) :-) extensions.joomla.org jest miejscem, w którym społeczność Joomla! bez przerwy aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby porady zawarte w tym artykule były dla Was przydatne. Jeżeli mimo to potrzebujesz pomocy z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Masz problemy z instalacją lub konfiguracją strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.