Ten kto posiada CMS Joomla! albo innego CMS (Wordpress, Drupal, etc.) wie, że realną zaletą owych systemów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, a dodatkowo opracowane dla nich dodatki. Jeżeli mówimy o CMS Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponenty to podstawowe, ale najbardziej skomplikowane ogniwa Joomla. Zbiór wspomnianych dodatków dla CMS Joomla! mieści się w tysiącach. Należy mieć w pamięci, że grupa społeczna tego Systemu Zarządzania Treścią nieustannie rośnie i tworzy nowe, innowacyjne rozwiązania. Posługując się przykładem: rozszerzeniem dla Joomla jest OS Services Booking jQuery Easy, czy KeyCAPTCHA Także Wśród tychże dodatków jesteśmy w stanie wyszukać komponent - EasyBlog.

Kilka słów w temacie EasyBlog

EasyBlog to dobry wzór na to jak w kilku prostych zabiegach otrzymać możliwość zwiększenia liczby oferowanych przez CMS zastosowań jakie przedtem nie do końca były dostępne, bądź mieliśmy z nimi przelotną styczność. Warto przypomnieć, że dodatki ( wśród nich np. OS Services Booking bądź właśnie EasyBlog) pozwalają na urządzenie witryny w powyższe funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod Joomla. Takie rozwiązanie, przy zachowaniu należytej ostrożności pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności portalu w miarę bezpieczny sposób, a co najważniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Jak zaimplementować EasyBlog do CMS Joomla?

Jeżeli czujecie strach, że instalacja dodatku Was przerośnie - uspokajamy, nie ma obaw:). Instalacja - co przeczytamy na witrynie twórcy EasyBlog, sprowadza się w zasadzie do wczytania paczki instalacyjnej za sprawą zwykłego instalatora, który typowo jest zlokalizowany w CMS Joomla!, czyli instalacja EasyBlog niczym nie różni się od instalacji dodatku OS Services Booking lub jQuery Easy, czy też KeyCAPTCHA itp. Po instalacji paczki z EasyBlog rozszerzenie zostanie samoistnie umiejscowiony w naszym panelu zarządzania.

PS jeżeli ciekawią Was detale na temat EasyBlog, proponujemy Wam "zagłębić" się w home page autora niniejszego rozwiązania. Najłatwiej na nią trafić wpisując frazę „EasyBlog” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: www.google.com/search?q=EasyBlog + Joomla

Bezpieczeństwo używania EasyBlog

Możliwe, że zastanawiasz się nad bezpieczeństwem EasyBlog. Tutaj przewodnią sprawą jest zadbanie o jego aktualność. Najłatwiejszym sposobem na aktualizację EasyBlog będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu adm. CMS. W sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie przeprowadzić w/w aktualizacji poprzez panel zarządzania, to pamiętajmy, że prawie zawsze najnowszą wersję odnajdziemy na stronie autora oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek EasyBlog, OS Services Booking, jQuery Easy bądź KeyCAPTCHA receptą na bezpieczeństwo jest aktualność rozszerzenia, ale również aktualność...Joomli

Skąd bezpiecznie pobrać EasyBlog

Bezpiecznym i chyba najprostszym rozwiązaniem na pobranie EasyBlog jest odwiedzenie oficjalnej strony rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno odszukanie interesującego nas dodatku (czyli w tym wypadku EasyBlog) :-) extensions.joomla.org to strefa gdzie społeczność Joomla! nieustannie aktualizuje i publikuje nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Liczymy, że przekazane przez nas zalecenia na temat EasyBlog będą dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej to dla Ciebie "czarna magia" - skontaktuj się z nami. Przedstawimy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić konfigurację lub instalację strony? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.