Każdy kto pasjonuje się Joomla! lub na innych CMS (Wordpress, Drupal, itp.) wie, że realnym plusem tych programów nie jest CMS sam w sobie, a specjalnie stworzone dla nich rozszerzenia . Dla Joomli takimi rozszerzeniami są Komponenty (po ang. components). Komponent to elementarny, ale najbardziej złożony składnik CMS Joomla!. Grono wspomnianych rozszerzeń dla Joomli mieści się w tysiącach. Należy mieć na uwadze, że społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią nieustannie poszerza się i opracowuje nowe , kreatywne rozwiązania. Posługując się przykładem: rozszerzeniem dla CMS Joomla! jest JSN UniForm PRO Jomres, czy ARI Ext Menu Także Wśród tychże wtyczek jesteśmy w stanie znaleźć komponent - EasyDiscuss.

Czas na kilka słów o EasyDiscuss

EasyDiscuss jest prostym przykładem na to jak w paru prostych krokach jesteśmy w stanie powiększyć grono oferowanych przez CMS zastosowań, które dotychczas nie do końca były dostępne, albo mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonej płaszczyźnie. Warto przypomnieć, że dodatki (a spośród nich np. JSN UniForm PRO bądź właśnie EasyDiscuss) pozwalają na wyposażenie strony WWW w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby ingerowania w podstawowy kod źródłowy CMS Joomla!. Taki sposób, przy zachowaniu należytej ostrożności i uwadze pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności naszego serwisu w miarę bezpieczny sposób, a co najistotniejsze - bez wiedzy na temat programowania.

Procedura instalacji EasyDiscuss

Jeżeli instalacja opisywanego komponentu wzbudza w Was obawę i czujecie, że może Was przeróść - wyluzujcie, bez obaw:). Instalacja - co możemy przeczytać w dokumentacji EasyDiscuss, sprowadza się co do zasady do załadowania paczki instalacyjnej poprzez standardowy instalator, który domyślnie jest zlokalizowany w CMS Joomla!, czyli instalacja EasyDiscuss niczym nie różni się od instalacji dodatku JSN UniForm PRO lub Jomres, czy też ARI Ext Menu itp. Po wgraniu paczki z EasyDiscuss komponent zostanie automatycznie załadowany do naszego panelu zarządzania Joomla!.

PS. Jeżeli chcecie poznać więcej interesujących szczegółów na temat EasyDiscuss, proponujemy Wam "zagłębić" się w stronę dewelopera niniejszego rozwiązania. Najłatwiej jest ją znaleźć bezpośrednio wpisując frazę „EasyDiscuss” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczne używanie rozszerzenia EasyDiscuss

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem rozszerzenia EasyDiscuss. W tym miejscu nadrzędną sprawą jest zadbanie o jego aktualność. Najłatwiejszym sposobem na aktualizację EasyDiscuss będzie wykonanie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. Jeżeli nie jesteśmy w stanie wykonać wyżej wymienionej aktualizacji poprzez panel zarządzania, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najnowszą wersję znajdziemy na stronie twórcy oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek EasyDiscuss, JSN UniForm PRO, Jomres bądź ARI Ext Menu receptą na bezpieczeństwo jest aktualność programu, ale również aktualność...CMS Joomla!

Skąd ściągnąć EasyDiscuss

Bezpiecznym i chyba najprostszym sposobem na pobranie każdego rozszerzenia jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i kolejno znalezienie interesującego nas dodatku (czyli w tym wypadku EasyDiscuss) :-) Strona extensions.joomla.org to obszar gdzie społeczeństwo Joomli nieustannie aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Liczymy na to, że powyższe wskazówki na temat EasyDiscuss będą dla Was przydatne. Jeżeli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym dodatkiem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Przedstawimy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Masz problem z konfiguracją lub instalacją strony? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.