Każdy kto użytkuje CMS Joomla! albo innego CMS (Drupal, Wordpress, etc.) wie, że realną dobrodziejstwem owych programów nie jest CMS sam w sobie, a dodatkowo napisane dla nich rozszerzenia . Dla Joomli takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to podstawowy, jednakże najbardziej złożony składnik do CMS Joomla!. Zbiór wspomnianych pluginów dla CMS Joomla! mieści się w tysiącach. Warto mieć na uwadze, że społeczność tego CMS stale się powiększa i opracowuje nowe i kreatywne rozwiązania. Przykładowym komponentem dla Joomla jest RSGallery2 Breezing Forms, czy ZOO Również Wśród tych wtyczek odnajdziemy komponent - EasySocial.

Co nieco o EasySocial

Rozszerzenie EasySocial to idealny przykład na to jak w paru prostych posunięciach dostać możliwość powiększenia liczby oferowanych przez CMS usług jakie dotychczas nie do końca były dostępne, albo mieliśmy z nimi kontakt w okrojonej płaszczyźnie. Warto pamiętać, że dodatki ( spośród nich np. RSGallery2 bądź właśnie EasySocial) pozwalają na wyposażenie portalu internetowego w wspomniane wyżej funkcje i treści bez potrzeby wpływania na podstawowy kod źródłowy CMS Joomla!. Takie rozwiązanie, przy zachowaniu należytej ostrożności pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności serwisu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co najistotniejsze - bez umiejętności programowania.

Implementacja EasySocial w CMS Joomla

Jeżeli instalacja EasySocial wzbudza w Was obawy i czujecie, że Was przerasta - wyluzujcie, nie ma się czego obawiać:). Instalacja - co możemy przeczytać na witrynie twórcy EasySocial, sprowadza się w zasadzie do wczytania paczki instalacyjnej poprzez standardowy instalator, który typowo znajduje się w Joomla!, a co za tym idzie instalacja EasySocial niczym nie różni się od instalacji dodatku RSGallery2 lub Breezing Forms, czy też ZOO itp. Po instalacji paczki z rozszerzeniem EasySocial rozszerzenie zostanie samoczynnie dodany do panelu zarządzania Joomla!.

PS jeśli ciekawią Was detale na temat EasySocial, proponujemy Wam "zagłębić" się w witrynę autora niniejszego rozwiązania. Najłatwiej jest ją znaleźć bezpośrednio wpisując frazę „EasySocial” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: www.google.com/search?q=EasySocial + Joomla

Bezpieczeństwo użytkowania rozszerzenia EasySocial

Możliwe, że zastanawiasz się nad tym czy komponent dla Joomla! - EasySocial jest bezpieczny . Tutaj nadrzędną kwestią jest dbanie o jego aktualność. Bezproblemowym sposobem na aktualizację EasySocial to przeprowadzenie "update" z poziomu panelu adm. CMS. Jeśli nie jesteśmy w stanie wykonać wyżej wymienionej aktualizacji poprzez panel administracyjny, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję znajdziemy na stronie producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek EasySocial, RSGallery2, Breezing Forms bądź ZOO receptą na bezpieczeństwo jest aktualność wtyczki, a przy tym również aktualność...CMS Joomla!

Skąd pobrać EasySocial

Bezpiecznym i chyba najwygodniejszym sposobem na pobranie każdego rozszerzenia jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń do CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności znalezienie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym wypadku EasySocial) :-) extensions.joomla.org to miejsce gdzie społeczność Joomla! nieustannie aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - często ją odwiedzaj!

Mamy nadzieję, że powyższe informacje na temat EasySocial będą dla Was przydatne. Jeżeli jednak liczysz na fachową pomoc z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zadzwoń do nas. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Chcesz zlecić instalacje lub konfigurację witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.