Każdy kto interesuje się Joomla! lub na innych CMS (Wordpress, Drupal, itd.) wie, że prawdziwą potęgą tych systemów nie jest CMS sam w sobie, lecz specjalnie stworzone dla nich dodatki . Dla Joomli takimi rozszerzeniami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to podstawowy, jednakowoż najbardziej skomplikowany składnik CMS Joomla!. Zbiór wspomnianych pluginów dla CMS Joomla! zawiera się w tysiącach. Należy mieć w pamięci, że społeczność tego Systemu Zarządzania Treścią ciągle poszerza się i tworzy nowe, innowacyjne rozwiązania. Posługując się przykładem: rozszerzeniem dla Joomla jest JUX Mega Menu Jumi, czy Custom Filters Pro Również Wśród tych wtyczek możemy znaleźć komponent - EBR - Easybook Reloaded.

Co nieco o EBR - Easybook Reloaded

Rozszerzenie EBR - Easybook Reloaded jest dobrym przykładem na to jak w paru prostych posunięciach możemy wpłynąć na grono oferowanych przez CMS usług, które przedtem nie były dostępne, albo mieliśmy z nimi dotyczenia w okrojonej płaszczyźnie. Warto przypomnieć, że dodatki (a spośród nich np. JUX Mega Menu bądź właśnie EBR - Easybook Reloaded) pozwalają na wyposażenie naszej witryny w powyższe funkcje i treści bez konieczności ingerowania w podstawowy kod źródłowy CMS Joomla!. Taki sposób, przy zachowaniu ostrożności i uwadze pozwoli nam na "eksperymentowanie" z funkcjonalnością naszego serwisu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co najistotniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Jak zainstalować EBR - Easybook Reloaded w Joomli?

Wracając do naszego komponentu. Jeżeli czujecie strach, że instalacja rozszerzenia Was przerośnie - uspokajamy, nie ma obaw:). Implementacja - co możemy przeczytać w dokumentacji EBR - Easybook Reloaded, praktycznie sprowadza się do załadowania paczki instalacyjnej poprzez zwykły instalator, który ma lokalizację w CMS Joomla!, a co z tego wynika instalacja EBR - Easybook Reloaded niczym nie różni się od instalacji dodatku JUX Mega Menu lub Jumi, czy też Custom Filters Pro itp. Po wgraniu paczki z rozszerzeniem EBR - Easybook Reloaded komponent zostanie samodzielnie załadowany do naszego panelu zarządzania Joomla!.

PS. Jeśli ciekawią Was detale na temat EBR - Easybook Reloaded, proponujemy "zagłębić" się w home page autora niniejszego rozwiązania. Najłatwiej jest ją wyszukać bezpośrednio wpisując frazę „EBR - Easybook Reloaded” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczne używanie komponentu EBR - Easybook Reloaded

Możliwe, że zastanawiasz się czy komponent - EBR - Easybook Reloaded jest bezpieczny . Tutaj najistotniejszą kwestią zdaje się być zadbanie o jego aktualność. Najprostszym sposobem na aktualizację EBR - Easybook Reloaded będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu adm. CMS. W sytuacji, gdy nie możemy wykonać w/w aktualizacji za pomocą panelu zarządzania, to pamiętajmy, że prawie zawsze najnowszą wersję odszukamy na stronie dewelopera oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie EBR - Easybook Reloaded, JUX Mega Menu, Jumi bądź Custom Filters Pro receptą na bezpieczeństwo jest aktualność rozszerzenia, ale również aktualność...Joomli

Pobieranie EBR - Easybook Reloaded

Bezpiecznym i chyba najprostszym rozwiązaniem na pobranie każdego komponentu jest odwiedzenie oficjalnej witryny rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org a w dalszej kolejności wyszukanie interesującego nas rozszerzenia (czyli w tym wypadku EBR - Easybook Reloaded) :-) Strona extensions.joomla.org jest miejscem, w którym społeczeństwo Joomli bez ustanku aktualizuje i dodaje nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby rady zawarte w tej publikacji były dla Was przydatne. Jednakże jeśli mimo to potrzebujesz pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie jest dla Ciebie „czarną magią” - skontaktuj się z naszą firmą. Pokażemy Ci lukratywną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Nie możesz poradzić sobie z instalacją lub konfiguracją witryny? Skontaktuj się z nami!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.