Każdy kto interesuje się Joomla czy na innych CMS (Drupal, Wordpress, etc.) wie, że realnym plusem tych systemów nie jest System Zarządzania Treścią sam w sobie, lecz dodatkowo przygotowane dla nich programy . Jeżeli mówimy o CMS Joomla!, takimi dodatkami są Komponenty (po ang. components). Komponent to kluczowy, jednakowoż najbardziej złożony składnik do Joomli. Ilość wspomnianych rozszerzeń dla Joomli mieści się w tysiącach. Należy pamiętać, że wspólnota tego Systemu Zarządzania Treścią bez przerwy wzrasta i przygotowując nowe, innowacyjne rozwiązania. Dla przykładu, komponentem dla Joomla jest Autostand jQuery Easy, czy iCagenda Również Wśród tych dodatków znajdziemy komponent - ECC+ - EasyCalcCheck Plus.

Kilka słów o ECC+ - EasyCalcCheck Plus

Rozszerzenie ECC+ - EasyCalcCheck Plus to idealny przykład na to jak w kilku prostych krokach otrzymać możliwość powiększenia ilości oferowanych przez CMS Joomla zastosowań, które przedtem nie do końca były dostępne, lub mieliśmy z nimi przelotną znajomość. Warto przypomnieć, że dodatki (a wśród nich np. Autostand bądź właśnie ECC+ - EasyCalcCheck Plus) pozwalają na urządzenie naszej portalu w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod Joomli. Takie rozwiązanie, przy zachowaniu ostrożności pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności portalu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co najważniejsze - bez wiedzy związanej z programowaniem.

Instalacja ECC+ - EasyCalcCheck Plus w Joomla

Jeżeli w jakiś sposób obawiacie się, że instalacja opisywanego rozszerzenia może Was przeróść - uspokajamy, nie ma się czego obawiać:). Instalacja - co możemy przeczytać w dokumentacji ECC+ - EasyCalcCheck Plus, praktycznie sprowadza się do wgrania paczki instalacyjnej za pomocą standardowego instalatora, który domyślnie ma lokalizację w Joomla!, czyli instalacja ECC+ - EasyCalcCheck Plus niczym nie różni się od instalacji dodatku Autostand lub jQuery Easy, czy też iCagenda itp. Po instalacji paczki z ECC+ - EasyCalcCheck Plus rozszerzenie zostanie samodzielnie dodany do panelu zarządzania Joomla!.

PS jeżeli macie ochotę poznać więcej szczegółów na temat ECC+ - EasyCalcCheck Plus, proponujemy Wam "zagłębić" się w home page twórcy tego rozwiązania. Najłatwiej na nią trafić wpisując frazę „ECC+ - EasyCalcCheck Plus” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: www.google.com/search?q=ECC+ - EasyCalcCheck Plus + Joomla

Bezpieczeństwo używania komponentu ECC+ - EasyCalcCheck Plus

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się czy komponent - ECC+ - EasyCalcCheck Plus jest bezpieczny . Tutaj nadrzędną sprawą zdaje się być zadbanie o jego aktualność. Najłatwiejszym sposobem na aktualizację ECC+ - EasyCalcCheck Plus będzie wykonanie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. Jeśli nie możemy wykonać w/w aktualizacji za pomocą panelu administracyjnego, to warto mieć na uwadze, że prawie zawsze najnowszą wersję odszukamy na stronie producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to rozszerzenie ECC+ - EasyCalcCheck Plus, Autostand, jQuery Easy bądź iCagenda rozwiązaniem na bezpieczeństwo jest aktualność programu, a przy tym również aktualność...Joomli

Skąd ściągnąć ECC+ - EasyCalcCheck Plus

Najbezpieczniejszym i najprostszym sposobem na pobranie ECC+ - EasyCalcCheck Plus jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń do Systemu Zarządzania Treścią Joomla: https://extensions.joomla.org a następnie wyszukanie interesującej nas wtyczki (czyli w tym wypadku ECC+ - EasyCalcCheck Plus) :-) Strona extensions.joomla.org to obszar gdzie społeczność Joomla! bez przerwy aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - bądź z nią na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby rady na temat ECC+ - EasyCalcCheck Plus były dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to odczuwasz potrzebę fachowej pomocy z tym wtyczką, albo ogólnie prowadzenie strony internetowej jest dla Ciebie „czarną magią” - skontaktuj się z nami. Pokażemy Ci świetną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Masz problemy z konfiguracją lub instalacją witryny? Napisz do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.