Ten kto interesuje się Joomla lub na innych CMS (Drupal, Wordpress, itp.) wie, że realnym plusem owych programów nie jest CMS sam w sobie, lecz specjalnie wykreowane dla nich rozszerzenia. Dla CMS Joomla! takimi dodatkami są Komponenty (po angielsku - components). Komponent to podstawowy, ale najbardziej skomplikowany składnik CMS Joomla!. Zbiór wspomnianych pluginów dla Joomla! zawiera się w tysiącach. Należy mieć w pamięci, że grupa społeczna tego Systemu Zarządzania Treścią stale wzrasta i wymyśla nowe, innowacyjne rozwiązania. Przykładowym komponentem dla CMS Joomla! jest HDVideoShare JoomSEF, czy jDownloads Także Wśród tychże programów jesteśmy w stanie wyszukać komponent - EDocman.

Co nieco o EDocman

EDocman to dobry wzór na to jak w niewielu zabiegach otrzymać możliwość powiększenia ilości oferowanych przez CMS Joomla usług, które przedtem nie były dostępne, lub mieliśmy z nimi styczność w okrojonej płaszczyźnie. Warto przypomnieć, że dodatki (a spośród nich np. HDVideoShare bądź właśnie EDocman) pozwalają na urządzenie portalu internetowego w wspomniane wyżej funkcje i treści bez konieczności wpływania na podstawowy kod źródłowy CMS Joomla!. Taki sposób, przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności i uwadze pozwoli nam na "badanie" funkcjonalności naszego portalu w miarę bezpieczny i stabilny sposób, a co istotne - bez znajomości zasad programowania.

Instalacja EDocman w CMS Joomla

Wracając do rozszerzenia EDocman. Jeżeli instalacja EDocman wzbudza w Was obawy i czujecie, że Was przerasta - "relax", bez obaw:). Implementacja - co możemy przeczytać w dokumentacji EDocman, sprowadza się w zasadzie do wgrania paczki instalacyjnej poprzez standardowy instalator, który modelowo ma lokalizację w CMS Joomla!, a co za tym idzie instalacja EDocman niczym nie różni się od instalacji dodatku HDVideoShare lub JoomSEF, czy też jDownloads itp. Po instalacji paczki z komponentem EDocman rozszerzenie zostanie z automatu załadowany do naszego panelu zarządzania Joomla!.

PS. Jeżeli macie ochotę poznać więcej ciekawych szczegółów na temat EDocman, proponujemy "zagłębić" się w witrynę producenta tego rozwiązania. Najprościej na nią trafić wpisując frazę „EDocman” + Joomla w Google albo skorzystać z poniższego linku: Dokumentacja dodatku

Bezpieczne użytkowanie rozszerzenia EDocman

Niektórzy z Was, pewnie zastanawiają się nad bezpieczeństwem aplikacji EDocman. Tutaj kardynalną kwestią jest dbanie o jego aktualność. Prostym sposobem na aktualizację EDocman będzie przeprowadzenie "update" z poziomu panelu administracyjnego CMS. Jeżeli nie możemy wykonać aktualizacji poprzez panel zarządzania, to pamiętajmy, że w większości przypadków, najnowszą wersję odnajdziemy na stronie producenta oraz na https://extensions.joomla.org/ Podsumowując. Pamiętajcie! Niezależnie, czy jest to dodatek EDocman, HDVideoShare, JoomSEF bądź jDownloads receptą na bezpieczeństwo jest aktualność aplikacji, a przy tym również aktualność...Joomli

Jak ściągnąć EDocman

Najbezpieczniejszym i najprostszym rozwiązaniem na pobranie każdego rozszerzenia jest wejście na oficjalną stronę rozszerzeń CMS Joomla: https://extensions.joomla.org i odnalezienie interesującego nas pluginu (czyli w tym wypadku EDocman) :-) extensions.joomla.org to miejsce, w którym społeczeństwo Joomla! bez przerwy aktualizuje i zamieszcza nowe rozwiązania dla Joomli - śledź ją na bieżąco!

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby instrukcje zawarte w tej publikacji były dla Ciebie przydatne. Jednakże jeśli mimo to chciałbyś otrzymać fachową pomoc z tym pluginem, albo ogólnie prowadzenie strony w internecie to dla Ciebie "czarna magia" - zapraszamy do kontaktu. Przedstawimy Ci korzystną ofertę opieki nad CMS Joomla!

Masz problem z konfiguracją lub instalacją witryny? Zadzwoń do nas!

+48 506 506 767Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.